Соціум

Щоб без ажіотажу. Сімейні лікарі роздаватимуть прикарпатцям таблетки калію йодиду (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Франківці активно скуповують пігулки калію йодиду. Зараз в аптеках їх придбати важко.

Калій йодид потрібен, щоб захистити щитовидну залозу у разі надзвичайної ситуації. Від радіації він не рятує. Але однієї пігулки достатньо, щоб зменшити радіаційний вплив на організм. Втім прикарпатців просять не займатися самолікуванням, пише Репортер.

За словами франківської лікарки ендокринологині Лілеї Петровської, таку профілактику можна робити лише після офіційного оголошення.

Протягом 3-4 год необхідно випити таблетку калій йодиду – дорослим віком від 13 років. Дітям з 5 до 13 – половину таблетки. Немовлятам можна брати 1/4 чи 1/8. Але краще зробити йодну сітку на шкіру, – пояснює Лілея Петровська.

Якщо таблеток немає, можна використовувати звичайний йод 5%. Дорослі вживають одноразово 44 краплі йоду на стакан води. Від 5 до 13 років – 7-8 крапель йоду.

У департаменті охорони здоров’я ОВА повідомили, що до сімейних лікарів відправили 250 тис таблеток калій йодиду. Їх мають роздати пацієнтам.

Пацієнти можуть прийти до своїх сімейників і отримати ці препарати, – каже директор департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко. – Зараз через ажіотаж дійсно люди схопили велику кількість цих таблеток. Але періодично ці таблетки потрапляють в аптечну мережу. Якщо буде надзвичайна ситуація, медикаментів спрямують в аптеки додатково.

Більше дивіться в сюжеті телеканалу 402.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.