Соціум

Що чекає на ЗНО-2011?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кабмін своїм розпорядженням від 5 січня звільнив Ігоря Лікарчука з посади директора Українського центру оцінювання якості знань. І призначив на цю посаду Ірину Зайцеву, яка до того займала пост заступника міністра освіти. Заступник міністра освіти Євген Сулима розповів, що до попереднього керівництва Центру було багато питань, пов’язаних з організацією ЗНО-2010, зокрема тестів з англійської мови.

До посади заступника міністра Ірина Зайцева керувала департаментом освіти Луганського обласного російського центру та була депутатом Луганської обласної ради.

«Репортер» поцікавився у відомих фахівців, як таке кадрове рішення може вплинути на систему зовнішнього незалежного оцінювання.

Богдан Томенчук, директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти:

«Звільнення Лікарчука було настільки несподіваним, наскільки й безпідставним. Та, на мою думку, впливу на систему ЗНО воно не матиме жодного, на жаль чи на щастя. Тому що вибудувана абсолютно самодостатня система, яка здатна рік-два функціонувати у межах доброї інерції, яку їй задали. Створена унікальна для держави, я би навіть сказав, для світу, система. Треба знати її зсередини, аби про неї говорити. Ця система є самодостатньою. А досконалі системи пожирають своїх творців».

Михайло Верес, заступник міського голови Івано-Франківська з гуманітарних питань:

«Важко сказати, як буде далі. Колишній керівник досить грамотно вирішував усі питання. Якою буде позиція нинішнього керівництва? Думаю, що стануться певні зміни і, напевно, не на користь нашим дітям. Чого би не дуже хотілося.

За декілька останніх років, завдяки ЗНО, діти повірили, що вони можуть поступити за своїми знаннями. Бо хто і що сьогодні не казав би про ЗНО, ніхто не говорить, що там на 100% все досконало, але це була оптимальна форма об’єктивного визначення рівня знань дітей. Як буде далі? Побачимо. Та не думаю, що міністерство освіти чи центр оцінювання якості знань можуть щось різко та кардинально змінити. Тим більше, що розпочався другий семестр у школах, відбувається реєстрація учасників тестувань. Хоча, все може бути…».

Зінаїда Болюк, начальник управління освіти та науки Івано-Франківської ОДА:

«Це кадрове рішення було для мене несподіванкою. Лікарчук був призначений керівником центру при уряді Януковича. Я знаю Лікарчука і можу стверджувати, що він добре та коректно працював у цій сфері. Заступника міністра Зайцеву, яка зараз стала очільником центру, знаю дуже мало. Тож коментувати, як вона буде працювати, не можу. Але знаю, що є нормативна база, яка б мала по максимуму убезпечити цю сферу від чийогось суб’єктив­ного впливу».

Тарас Возняк, політолог, м. Львів:

«Вважаю, що це політичне питання. Тому що забрали людину фахову, котра організовувала цей процес і робила це добре. По суті ЗНО – то був один із найпотужніших ударів по корупції в галузі освіти. Натомість, десь з Луганської області, якимись галопуючими темпами, знайшли особу, котра більше цікавиться розвитком російської мови і культури в Україні, ніж українською освітою як такою. Оцінити це інакше як політичне замовлення, спробу знову загнати українське шкільництво не тільки у совєтське стійло, а повернути назад в корупцію, не можна».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.