Соціум

Руслан Марцінків: Ті, хто створить ОСББ, отримають 100 тис грн на енергозбереження

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

100 тис грн на енергозбереження будинків обіцяє очільник Івано-Франківської громади Руслан Марцінків новоствореним об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які позбудуться комунального управителя — управляючої компанії «Комфортний дім». Адже разом із тарифами цього комунального підприємства зросло й невдоволення мешканців його роботою.

Тому очільник громади фінансово заохочує мешканців будинків самоорганізуватися та створювати свої об’єднання. Те, що це є перспективною справою, наочно показує робота багатьох раніше створених в Івано-Франківську ОСББ.

Руслан Марцінків: Ті, хто створить ОСББ, отримають 100 тис грн на енергозбереження
Добрий досвід мають в ОСББ «Китайська стіна 54»

В нашому місті мешканці 30% будинків вже створили ОСББ, і це є хороший показник навіть у масштабах України, — каже міський голова Руслан Марцінків. — Це дало хороші результати. У питаннях енергетики ці будинки більш готові до складної зими, ніж будинки інших управителів. Тому ми закликаємо до створення об’єднань співвласників будинків. І не тільки закликаємо, а й допомогатимемо їм: ті, хто створить ОСББ, ще й отримають 100 тисяч гривень з міського бюджету на енергозбереження в своєму будинку.

Ще один переконливий арґумент навів директор міського департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак. За його словами, якщо взяти 10 найкращих будинків в місті, подивитися, як їх утримують та обслуговують, то дев’ять з десяти це будуть будинки, в яких створено ОСББ.

Однак мешканці часто бояться створювати об’єднання співвласників, мотивуючи це тим, що всі витрати на утримання будинку вони будуть змушені покривати власним коштом. Але це — міф, каже Михайло Смушак, бо нині з міського бюджету будинки не фінансуються. Тобто чи це є будинок ОСББ, чи в управлінні «Комфортного дому» чи приватної компанії, утримання будинку здійснюється лише коштом самих мешканців цього будинку, які є його співвласниками.

Читайте Руслан Марцінків: Пріоритет і надалі буде за проєктами на підтримку ЗСУ

Тим часом статус ОСББ дозволяє співвласникам будинку, які об’єдналися й офіційно зареєструвалися в ЦНАПі (приватний чи комунальний управитель повинен передати документи ОСББ протягом двох місяців від моменту реєстрації), користуватися різними програмами підтримки для розвитку та проведення ремонтних робіт у багатоквартирному будинку.

До прикладу, сьогодні у Франківську діють міські програми співфінансування, державні та європейські програми підтримки, з допомогою яких можна реалізувати дуже серйозні справи. Звичайно ж, якщо ОСББ має волю до цього й уміння підготувати проєкт на фінансування.

Багатющий досвід у цій справі здобуло ОСББ «Китайська стіна 54».

Нині каскад багатоповерхівок на 13 під’їздів, 466 квартир і майже дві тисячі мешканців на вулиці Хоткевича, 54,  яким виповнився вже четвертий десяток років, виглядає радше як новобудова. В них замінено вікна, мережі, встановлено індивідуальне опалення, утеплено стіни, горища і підвали. Усе це – результат об’єднання людей та копіткої роботи голови ОСББ «Китайська стіна 54» Оксани Іванюк з часу реєстрації об’єднання в 2016 році.

Будинок не новий, і якщо нічого не робити, його стан буде тільки погіршуватися. На момент, коли ми взяли будинок в управління, у нас було від семи до дев’яти аварій щотижня. Це було дуже важко та складно. Але й створивши ОСББ, дива не буде. Результат дають лише кошти, якісна праця та зусилля багатьох людей. В будь-якому колективі одним із факторів успіху є віднайти небайдужих та активних людей, які готові працювати. Нам це вдалося: ми віднайшли в кожному під’їзді ініціативних людей і разом працювали командою, — розповіла голова ОСББ «Китайська стіна 54» Оксана Іванюк.

Читайте Руслан Марцінків: Наш обов’язок – зробити місто доступним для людей з інвалідністю

Ця ініціативна керівниця для підвищення енергоефективности «китайської стіни» дуже вміло використала можливості державних програм підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Теплі кредити» та «Енер­годім» і адаптованої під останню програму міської Програми підтримки впровадження енергозберігаючих заходів у житловому фонді міста Івано-Франківська на 2021-2023 рр.

Тож 70% робіт із тепломодернізації будинків ОСББ «Китайська стіна 54» оплатила держава, 10% — міська рада і лише 20% — власники квартир. Повна вартість лише комплексної тепломодернізації будинку на вул. Хоткевича, 54 становить майже 20 млн грн. Нині це дозволяє мешканцям заощаджувати на сплаті комунальних послуг за рахунок зменшення втрат тепла будівлею від 20% і більше відсотків коштів.

Саме тому міський голова Руслан Марцінків не перестає закликати мешканців створювати ОСББ і користатися можливостями міжнародних, державної та місцевих програм для зменшення затрат на утримання багатоквартирних будинків і поліпшення комфортности проживання.

Мирослав Стефанців

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.