Чергова 52 сесія Івано-Франківської міської ради 30 квітня мала явно мілітарний характер. Розпочалася вона з нагородження бійця 78 батальйону 102 окремої бригади ТрО Романа Хвилюка міською відзнакою «За честь і звитягу». Продовжилася – виступом майора Юрія Басюка з 63 окремої механізованої бригади. У березні цього року наказом міністра оборони бригада «прописана» на постійну дислокацію у Франківську. В її складі воює 52 батальйон, який формувався саме в нашому місті. Міський голова Руслан Марцінків передав 63-й бригаді 50 FPV-дронів. Також для неї міська рада виділила 20 мільйонів гривень субвенції з міського бюджету.
Депутати, внісши зміни до бюджету міської громади, затвердили субвенції і для інших військових частин. Зокрема, кошти виділили для 93 окремої механізованої бригади «Холодний Яр» — їй до попередніх 2 млн грн додали ще 3 млн. Також 54 окремій механізованій бригаді імені Мазепи — 1 млн грн, 12 бригаді НГУ «Азов» — 1,5 млн грн, 80 десантно-штурмовій Галицькій бригаді — 2 млн грн, 91 окремій Охтирській бригаді підтримки – 1,2 млн грн.
Нагадаємо, що на початку року субвенції від франківської влади отримали 13 бригада оперативного призначення НГУ «Хартія» (2 млн грн) і місцеві авіатори (400 тис грн).
Міська рада потурбувалася і про здоров’я українських військових. Зокрема, прийняла рішення збільшити частку співфінансування на реабілітаційний центр на Софіївці ще на 16 млн грн. Таким чином частка міста у проєкті будівництва цього дуже потрібного для бійців центру цього року становитиме 26 млн грн.
Ще одне питання стосувалося соціальної справедливости щодо родин загиблих захисників України — учасників АТО/ООС. У зверненні стосовно захисту інтересів родин загиблих захисників і захисниць до Президента України, Верховної Ради та уряду депутати, нагадавши, що збройна агресія московії проти нашої держави триває ще з 2014 року, зазначили, що на законодавчому рівні відсутній однаковий підхід до соціального захисту родин загиблих в різні етапи війни:
…Спостерігаємо ситуацію, коли родини героїв, які загинули до 24.02.2022 року, отримали значно менші виплати порівняно з тими, чиї рідні загинули під час повномасштабної війни. Така різниця створює відчуття соціальної несправедливости, оскільки всі загиблі без винятку боролися за незалежність та свободу нашої держави.
Тож депутати просять найвищі владні інстанції держави усунути соціальну несправедливість щодо розміру одноразової грошової допомоги для родин загиблих військовослужбовців, які віддали свої життя за Україну до повномасштабного вторгнення московії в лютому 2022 року, а також обмеження прав громадян України, які зазнали шкоди від дій ворога до 24 лютого 2022 року, на її відшкодування.
Читайте: Руслан Марцінків знову з’їздив з волонтерами на передову
Ще одним важливим питанням сесії міської ради стало створення управлінського механізму зі взаємодії з вчорашніми військовими — управління з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Його очолив майор НГУ, учасник бойових дій, який на фронті втратив ногу, дотеперішній радник міського голови з питань доступности, а відтепер і заступник міського голови з цього напрямку Юрій Гапончук.
Для мене пріоритетом є допомога ЗСУ і добудова моста. Звичайно, і все решту потрібно робити… Але якщо в серпні минулого року у Покровську я ще пив каву і їв піцу в центрі міста, то нині Покровськ — зовсім інший. Я не хочу, щоб Франківськ повторив долю Покровська, — наголосив міський голова Руслан Марцінків.
За його словами, основне завдання франківців нині — підтримати фронт, щоб залишатись у тилу.
У бюджеті Івано-Франківської міської громади на 2025 рік на підтримку українського війська передбачено 464 млн грн. Торік при початково запланованих 450 млн грн міська громада фактично виділила на оборону країни понад 600 млн грн.
Мирослав Стефанців
Читайте: Зараз не варто витрачати великі кошти на спортивні майданчики, – Марцінків
На правах реклами
Comments are closed.