Соціум

Руслан Марцінків: Наступного року теж допомагатимемо мешканцям під час переходу на індивідуальне опалення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міський голова Руслан Марцінків вважає, що оптимальний шлях для енергонезалежности Івано-Франківська – це модульні котельні для закладів й індивідуальне опалення у багатоповерхівках. Тому й наступного року триватиме спорудження модульних котелень і діятиме програма фінансової підтримки франківців у переході на автономку. 

Читайте Руслан Марцінків: Уже шість років проводимо курси для підприємців

Руслан Марцінків: Наступного року теж допомагатимемо мешканцям під час переходу на індивідуальне опалення

Минулого тижня традиційне вівторкове інспектування міста було присвячено темі опалення. Руслан Марцінків і керівники комунальних служб навідалися передусім до будинків на Республіканській, 3 і Привокзальній, 9. Раніше їх обслуговувала стара котельня на Індустріальній, а цього року жильці перейшли на індивідуальне опалення. У вигляді допомоги мешканці отримали по 50 тис грн з міського бюджету для кожної квартири.

З цього приводу уповноважена від будинку на Республіканській, 3 Наталія Дубова зазначила:

Це дуже значна компенсація, без якої люди самі не змогли б це зробити.

Мешканка Привокзальної, 9 Оксана Галій теж довго мріяла про перехід на індивідуальне опалення. Адже централізоване в її будинку через діряві труби і їх ремонти завжди запускали з запізненням. Тож тепер жінка тішиться, що позбулася таких клопотів, бо нині вона вже ні від кого не залежна.

Я хотіла зробити індивідуальне опалення, але не було на це коштів, бо це реально дорого. А коли почула, що в місті є така програма і наш будинок включено до неї, то погодилася на перехід на індивідуальне. 50 тисяч — це велика допомога, — сказала Оксана Галій.

Нагадаємо, на початку 2021 року, щоб без тепла не залишилися тисячі франківців і багато будинків та навчальних закладів, депутати міськ­ради прийняли програму поетапного відключення споживачів від котельні на Індустріальній. Адже далі використовувати централізоване опалення у мікрорайонах, які обслуговувала збанкрутіла компанія «СТЕК», було вже не можливо. Міськрада для переходу на індивідуальне опалення тоді встановила фінансову допомогу в розмірі 50 тис грн на квартиру. А для освітніх і соціальних закладів взялася терміново будувати невеликі модульні котельні, які працюють в автоматичному режимі та мінімально споживають газ.

Того ж минулотижневого вівтірка міські функціонери завітали і на новоспоруджену модульну котельню на вулиці Ірини Фаріон (колишня Гвардійська), яка подає тепло до садочка «Кобзарик» та одного житлового будинку. Вона є вже другою модульною котельнею, запущеною в дію цього року у Франківську. Навесні аналогічна почала функціонувати на вулиці Національної гвардії для ліцею №12.

Нині триває спорудження третьої модульної котельні на вулиці Франка для обслуговування ліцею імені Івана Пулюя. 

Як показує практика, заклади, які мають свої котельні, починають тепловий сезон раніше. Плануємо й надалі переводити заклади освіти на модульні котельні, — зазначила з цього приводу заступниця директора міського департаменту освіти Світлана Пашкевич.

Такі невеличкі котельні — дуже зручно та ефективно.

Це підтверджує Ірина Дорожівська, директорка одного з найбільших дошкільних закладів в місті на 350 дітей — ЗДО №29 «Кобзарик», де в холодну пору 2024 року увійшли вже зі своїм теплом.

Також минулого тижня міський голова Руслан Марцінків разом із начальницею управління екології, енергозбереження й переходу на автономне опалення Уляною Плитус відвідав і мешканців будинків на вулицях Бандери, 4 і Чорновола, 24 А, щоби наочно переконатися, як там відбувається перехід на електричне опалення за рішенням самих мешканців.

Вони також отримали на це по 50 тис грн допомоги з міського бюджету. Тиждень тому роботи зі встановлення індивідуального електричного опалення в цьому будинку були на завершальній стадії. Тут очікували вже на встановлення двозонних лічильників електроенергії.

У цих будинках люди вибрали електричне опалення й перейшли на нього. Непросто це дається з “Прикарпаттяобленерго». Паралельно ми працюємо з закладами освіти й іншими соціальними закладами, і так відбувається децентралізація опалення в Івано-Франківську. Ми закликаємо людей переходити на індивідуальне опалення. Наступного року продовжуватимемо фінансово допомагати мешканцям під час цього переходу, — наголосив Руслан Марцінків.

Мирослав Стефанців

Читайте Руслан Марцінків: Маємо стати стовідсотково україномовним містом

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.