Соціум

Руслан Марцінків: Наш обов’язок – зробити місто доступним для людей з інвалідністю

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього року в Івано-Франківську посилили увагу до доступности міської інфраструктури для людей з інвалідністю й почали комплексно усувати перешкоди для руху містом на інвалідних візках. Тепер від обласної лікарні в Пасічній і до ратуші в центрі міста на колісних кріслах можна дістатися безперешкодно.

Це перший такий кількакілометровий маршрут у місті, на якому ремонтники, понизивши тротуари на пішохідних переходах або ж піднявши перехід, як це зроблено на Галицькій, та подекуди ще й поставивши антипаркувальні стовпці, недавно ліквідували всі бар’єри для людей з обмеженою рухливістю.

Руслан Марцінків: Наш обов’язок – зробити місто доступним для людей з інвалідністю

Таких безбар’єрних маршрутів у місті має бути пʼять ще цього року.

Тротуари, переходи, заїзди на зупинки громадського транспорту від мікрорайону Пасічна через центр і до центральної міської лікарні на вул. Мазепи та в деяких інших місцях стануть доступними для всіх людей.

Минулого тижня міський голова Руслан Марцінків спільно з комунальниками та підрядниками, до яких долучилися люди з інвалідністю, перевірив на доступність найбільш поширений для поранених фронтовиків маршрут із Пасічної до середмістя. Ремонт цього маршруту міська влада визначила й затвердила спільно з ветеранами війни. Перевіряльники на візках рухалися тротуаром від Пасічної до швейної фабрики на Галицькій, а потім і до переходу на Дністровській.

Читайте Руслан Марцінків: 58% жителів Франківська високо оцінили мою роботу та команди

У середмісті Івано-Франківська — на перехресті вулиць Галицька-Дністровська та неподалік зупинки біля універмагу «Прикарпаття», де завжди людно, комунальники недавно завершили ремонтні роботи з пониження тротуарів та облаштування пішохідних переходів для безпеки людей з інвалідністю. Для їх комфортного руху ремонтники поклали безшовну бруківку, а для зручности слабозрячим, для яких немало світлофорів у місті вже обладнано і звуковою сигналізацією, — тактильну плитку. Але ці дрібні зручності пригодяться і для мам з дитячими візочками та людей старшого віку.

Побаченим і відчутим на цьому маршруті ветеран російсько-української війни, майор Національної гвардії України та радник міського голови з питань доступности Юрій Гапончук задоволений:

Виконано досить непогано. Навіть людина, яка не кожного дня стикається з колісним кріслом і на ньому не пересувається, може безперешкодно рухатися тротуаром.

Воно не дивно, адже комунальники постаралися, аби переходи були і нижчими від норми, за якою підвищення бордюра від проїзної частини до тротуару має не перевищувати 4 см.

Як відомо, на початку цього року нацгвардієць з ампутацією нижньої кінцівки Юрій Гапончук обстежив місто і розробив мапу маршрутів, якими найчастіше користуються бійці, що лікуються в обласному центрі після поранень. Тепер згідно з цією мапою доступности в Івано-Франківську усувають перепони на шляху людей з інвалідністю.

Читайте Руслан Марцінків: Громада має забезпечити власну харчову безпеку

Одним із місць, де цими днями зникла бар’єрність, є і вуличка Старозамкова в самому середмісті Івано-Франківська, на якій тротуар, здається, ще пам’ятав совєтські часи, а пораненим бійцям на колісних кріслах раніше було проблемно заїхати у військовий шпиталь. Тут комунальники завершили ремонтні роботи з пониження тротуарів та облаштування пішохідних переходів.

Цей маршрут на мапі доступности був позначений теж як один з основних.

Адже до військового шпиталю навідується щодня чимало поранених воїнів. Для їх зручностей комунальники поклали безшовну бруківку і поставили закриті водовідвідні решітки, які не заважають руху колісних візків, та зробили пониження на переходах.

Однак якщо все більше доріг і тротуарів у Франківську стають все більш доступними для людей з інвалідністю, то з бізнесовими приміщеннями в справі безбар’єрности є ще досить проблем. У цьому перевіряльники на візках на собі переконалися, намагаючись потрапити до кількох аптек і крамниць, однак в одних пандус був не пристосований для проїзду, в інших його не було взагалі і т. п.

Наш обов’язок – зробити місто доступним для людей з інвалідністю. Нині в місті вже є повноцінні доступниі маршрути для людей з інвалідністю. Але ще багато роботи попереду. Доступність у всьому має бути апріорі. Робиш магазин, двір чи вулицю — робиш їх доступними, і не інакше, — підсумував перевірку доступности міста Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Мирослав Стефанців

Читайте Руслан Марцінків: Проєкти тепломодернізації у Франківську заощаджують 25-30% тепла та електрики

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.