Соціум

Руслан Марцінків: Місто взяло на себе левову частину витрат добровольчого шпиталю

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Виповнилося два роки, як на базі комерційного Центру пластичної хірургії в Івано-Франківську почав діяти заклад військової медицини. У Першому добровольчому хірургічному шпиталі «Брасс» захисники могли відновити функції поранених кінцівок, пройти фізичну та психологічну реабілітацію. За два роки комплексну  безкоштовну допомогу в закладі отримали понад 5500 людей. Міський голова Руслан Марцінків якраз на другу річницю першого в Україні волонтерського шпиталю зайшов привітати команду.

Читайте Руслан Марцінків: Разом з медиками постійно працюємо над якістю медпослуг у громаді

Руслан Марцінків: Місто взяло на себе левову частину витрат добровольчого шпиталю

Два роки тому тут було всього сім ліжок стаціонару, бо ми були лікарнею пластичної хірургії та урологічних операцій. І не були розраховані на такий досить великий потік пацієнтів, який маємо нині. Тоді було сім ліжок, зараз є 14, – розповідає керівник добровольчого шпиталю Станіслав Онищук.

Специфікою цього закладу є надання безкоштовної медичної та психологічної допомоги, а також курсів фізичної та соціальної реабілітації для українських військових. Торік 192 бійці з 2826 пацієнтів отримали те чи інше лікування. За два роки — ще майже стільки ж, зокрема рідні учасників бойових дій.

І більшість із них — звільнені з російського полону.

Перший добровольчий хірургічний шпиталь передусім орієнтований на захисників, які вже не в полі зору системи медицини, але ще не в полі зору соціальних служб, — пояснює Станіслав Онищук. — Їхній фізичний і психологічний стан не дозволяє назвати їх здоровими. Вони потребують реабілітації, ментальної підтримки й навіть перебування на стаціонарі. В них воєнні травми, на які цивільні лікарні не фокусуються, а Національна служба здоров‘я не повністю покриває лікування військовослужбовців. Лікарні виписують їх, бо є черга наступних пацієнтів, і вони опиняються вдома. Часто родичі телефонують з проханням допомогти, тому що вдома не можуть забезпечити потрібних умов. Більшість бійців, які у нас лікувалися, були саме з такої категорії. Для них єдиний шанс — лікуватися в недержавних реабілітаційних центрах. Їм та їхнім сім‘ям така допомога більш ніж потрібна.

У 2024 році шпиталь «Брасс» має можливість щомісяця приймати на курс реабілітації в стаціонарних умовах до 20 бійців. Переважно – з Івано-Франківської територіальної громади. Крім того, шпиталь ще додатково надає допомогу в амбулаторних умовах.

Читайте Руслан Марцінків: Ідею послуги “Помічник сім’ї захисника” підказали самі бійці

У 2022-2023 роках надати пацієнтам лікування на безоплатній основі було можливим завдяки спільній роботі українських та іноземних волонтерів, донорів, благодійників. Частину ліків було закуплено в рамках грантових програм міжнародної організації «Oxfam» та міжнародної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів. Іспанія», фундації «Alight» (Польща), офісу Об’єднаної методистської церкви США, фармацевтичних компаній «Астрафарм», «Тева», «Київський вітамінний завод».

Торік пацієнтам видали медикаментів на понад 700 тис грн.

Але майже всі міжнародні програми, які надавали фінансування, завершувалися до початку 2024 року. Тому шпиталь опинився під ризиком закриття.

Ми комунікували з різними міжнародними організаціями, щоб продовжувати нашу роботу, однак це на новий рік не давало жодних результатів, — говорить Станіслав Онищук. — Я вже думав, що нам доведеться закритися. Тож перед початком 2024 року ми повідомили міського голову Івано-Франківська, що допомога військовим може припинитися і попросили фінансової підтримки від міста для покриття частини витрат.

І тоді Івано-Франківська міська громада взяла Перший добровольчий хірургічний шпиталь «Брасс» під свою опіку з початку 2024 року.

Вітаючи медцентр із дворіччям, Руслан Марцінків вкотре переконався, що у невеличкому приміщенні, де працюють хірурги, ортопеди, реабілітологи та психологи, нашим захисникам добре.

Тут дуже затишно, по-сімейному. Місто взяло на себе зобов’язання утримувати цей заклад і персонал. Бійцям, яким тут надають медичну та психологічну допомогу, в шпиталі комфортно. Є черга велика військових, які хочуть сюди потрапити. Це основний аргумент на користь того, що такий медзаклад повинен існувати й навіть збільшуватися. Тому коли міжнародна допомога зменшилася, місто ухвалило рішення взяти на себе левову частину витрат, — наголосив міський голова Руслан Марцінків.

Тим часом потреба в лікуванні травм війни не зменшується.

Недавно добровольчий госпіталь «Брасс» збільшив кількість видів операцій для військових і всіх, хто постраждав від війни. І вже на перспективу, каже Станіслав Онищук, у планах — будівництво великого корпусу на понад 50 ліжок.

Мирослав Стефанців

На правах реклами

Читайте Руслан Марцінків: Допомога від міста полегшує людям перехід на індивідуальне опалення

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.