Соціум

Руслан Марцінків: Міська громада співфінансує багато проєктів профтехосвіти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Вищому професійному училищі №21 з участю керівників місцевої влади, директорів кількох промислових підприємств і заступника міністра освіти та науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитра Завгороднього відкрили навчально-практичний центр. Центр відкрили за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». Він забезпечить здобуття сучасної освіти для молодших бакалаврів зі спеціальности «Механічна інженерія». Крім того – перепідготовку фахівців для машинобудівних підприємств і підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання та викладачів профтехосвітніх закладів.

У реалізацію цього навчального проєкту вкладено 6,1 млн грн. З них 4,1 млн грн — це державна субвенція; 1,85 млн грн — кошти міського бюджету, і понад 134 тис грн — кошти ВПУ №21.

Руслан Марцінків: Міська громада співфінансує багато проєктів профтехосвіти

Читайте: Руслан Марцінків: Підтримуємо захисників не менше, ніж торік, а можливо, вдасться й більше

Навчально-практичний центр складається з виробничої майстерні та учнівської лабораторії. Туди входять три одиниці металооброблювального обладнання з числовим програмним керуванням (токарний і фрезерний верстати, верстат лазерного різання), гвинтовий компресор, допоміжні інструменти та компʼютерний клас на 15 робочих місць. Клас  оснащений Smart TV і сімома ноутбуками з програмним забезпеченням (віртуальні тренажери). Їх передали франківцям у рамках німецько-українського проєкту «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні».

За словами заступника міністра Дмитра Завгороднього, однією з головних причин дефіциту кваліфікованих працівників верстатників є застаріле обладнання в навчальних закладах. Тому їх переоснащення є актуальною справою.

«1 млн 850 тисяч гривень співфінансування в навчально-практичний — це інвестиція в підготовку спеціалістів, яких критично не вистачає на ринку праці. Лише в Івано-Франківську на цю професію є сотні вакансій, а по всій країні – тисячі. Це не перший такий проєкт. Громада нині співфінансує й інші проєкти професійно-технічної освіти і продовжуватиме це робити надалі», — зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Торік за співфінансуванням із державного та місцевих бюджетів в Івано-Франківську було відкрито навчально-практичні центри сучасної професійно-технічної освіти за професіями «Оператор верстатів з програмним керуванням» на базі ВПУ № 21 та «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» на базі ДПНЗ «Івано-Франківське ВПУ сервісного обслуговування техніки».

А в  2021 році у ВПУ №21 почав діяти навчально-практичний центр зварювальних технологій.

Відкриття чергового навчально-практичного центру «Оператор верстатів з програмним керуванням» є ще одним кроком вперед у розвитку сучасної професійної освіти в місті та в області.

Мирослав Стефанців

Читайте: Руслан Марцінків: «В березні ми плануємо запустити новий маршрут»

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.