Соціум

Руслан Марцінків: Маємо унікальний фестиваль, який майже 15 років єднає в коляді українців і світ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 29 грудня, концертом для військовослужбовців та  їхніх сімей завершиться в Івано-Франківську ХV міжнародний різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях». Цього року він присвячений українським захисникам і піднесенню патріотичного духу в часі війни. У знаменитому на всю державу різдвяному дійстві взяли участь майже чотири десятки творчих колективів з України та 13 зарубіжних.

28 грудня після архієрейської Божественної Літургії відбудеться традиційний гала-концерт за участю колективів-учасників фестивалю та знаменитої львівської вокальної формації «Піккардійська терція».

Руслан Марцінків: Маємо унікальний фестиваль, який майже 15 років єднає в коляді українців

 

2023 рік став особливим в історії цього всеукраїнського колядницького дійства зі статусом національного. Фестиваль відбувається за підтримки міських та обласних владних структур з 2010 року. А у зв’язку зі змінами в церковному календарі цьогоріч він відбувся аж двічі. Перший раз — 8-14 січня. Також нового сенсу йому додало і те, що «Коляду на Майзлях» торік внесли до переліку нематеріяльної культурної спадщини України.

Читайте Руслан Марцінків: Поступово наближаємо систему охорони здоров’я у громаді до рівня сучасної медицини

А розпочався різдвяний фестиваль 25 грудня з традиційної архієрейської Божественної Літургії та офіційного відкриття за участю колективів парафії, трембітарів і гурту «КораЛЛі» в монастирі Царя Христа отців василіян УГКЦ. Кожен день фестивалю був наповнений колядками у виконанні різних колективів у різних інтерпретаціях – переважно в храмі Царя Христа.

Разом із колядницькими колективами із Львівщини, Тернопілля, Рівненщини, Волині, Одещини, Харкова та Києва і, звичайно, з Івано-Франківська та Прикарпаття, учасниками фестивалю цього року стали і зарубіжні виконавці. Це хор «Думка», ансамбль «Істина» церкви Св. Юрія, хор церкви Св. Юрія (всі з Нью-Йорка), вокальний жіночий ансамбль «Вишиванка» з Детройта, вокальна формація «Прикарпатський» з Чикаґо (США), хор «Нове життя» (м. Едмонтон, Канада), український хор «Переспів» та Український хор Володимира Великого із Швайцарії, хор «Покров» церкви св. Покрови із Мюнхена та «Колядники з Ляйпціґа» (Німеччина), хор Товариства українців у Фінляндії «Переспів» з Гельсінкі, а також колядники з Франції, Італії та Австралії і Молдови. Зарубіжні учасники виступали в онлайн-форматі.

Ще однією особливістю цьогорічної «Коляди на Майзлях» стало трембітання в різних інтерпретаціях: у радісній, яка сповіщала про народження Христа, та в поминальній — на згадку про всіх, хто своє життя поклав задля того, щоб Україна могла святкувати Різдво. Саме тому до участи в фестивалі було запрошено й франківський гурт «КораЛЛі», який в своєму інструментарії має і трембіту, а його учасник —трембітар Андрій Чепіль цього року загинув на війні з московитськими загарбниками.

Фестивальні виступи в храмі Царя Христа цими днями транслювало ОТБ «Галичина», а також їх дивилися на фейсбук-сторінці фестивалю «Коляда на Майзлях».

Читайте Руслан Марцінків: У бюджеті міської громади на 2024 рік виразний акцент на підтримці ЗСУ

Руслан Марцінків: Маємо унікальний фестиваль

Маємо справді унікальний фестиваль, який майже півтора десятиліття поспіль єднає в коляді українців і світ. Ми горді з того, що цей різдвяний фестиваль відбувається саме в Івано-Франківську. Дякую нашій Церкві за таку чудову ініціативу, — зазначив очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Читайте Руслан Марцінків: Міська громада і надалі забезпечуватиме бійців усім необхідним

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.