Соціум

Руслан Марцінків: Поступово наближаємо систему охорони здоров’я у громаді до рівня сучасної медицини

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Комунальні поліклініки й лікарні Івано-Франківська крок за кроком позбуваються успадкованих із совєтської епохи рис. Таким чином набувають сучасного цивілізованого вигляду. І це завдяки увазі до розвитку медицини як міської влади, так і самих медичних закладів. Навіть поверхове порівняння того, що раніше собою являли поліклініки й лікарні, з теперішнім їхнім станом вказує на очевидні позитивні зміни.

І хоч через введення фінансових обмежень в умовах воєнного стану Франківська міська рада тепер не може, як це було в довоєнний час, щорічно фінансувати на десятки мільйонів гривень капітальний ремонт медичних закладів і закупівлю для них діагностичного та лікувального обладнання, однак навіть під час війни розвиток комунальної медицини не припиняється. І майже чи не щомісяця з’являються повідомлення про відкриття оновлених кабінетів чи відділень у міських поліклініках і лікарнях.

Руслан Марцінків: Поступово наближаємо систему охорони здоров’я у громаді до рівня сучасної медицини

Не став винятком і цьогорічний грудень.

В його перший день у поліклініці №2 відкрили п’ять оновлених терапевтичних кабінетів і кабінет функціональної діагностики, де роблять електрокардіограми. З часу відкриття поліклініки в1982 році ці приміщення бачили лише косметичний ремонт. Оновлення цих кабінетів із високою інтенсивністю відвідування заклад зробив за власний кошт. Функціональна кушетка, сучасні столи, рукомийники з автономним підігрівом води, бактерицидна лампа тепер є у кожному терапевтичному кабінеті. Їхній цивілізований стан, гарне естетичне оформлення створюють медикам комфортні умови для праці й позитивно впливають на психологічний настрій хворих.

Читайте Руслан Марцінків: Їздимо з допомогою практично на всі напрямки, де служать наші земляки

Оновлення цих кабінетів було заплановано ще раніше. Це зроблено для комфорту пацієнтів. Наші лікарі-терапевти мають велику кількість декларацій, тож, відповідно, повинні надавати якісні послуги в якісних умовах. Це перші наші терапевтичні кабінети, які отримали хороший ремонт із придбанням апаратури та обладнання. Тут облаштовано все так, як вимагає від нас Національна служба здоров’я України, — наголосила керівниця міської поліклініки №2 Марта Стародубцева.

Комунальні заклади охорони здоров’я повинні і можуть конкурувати із приватними медичними закладами, а ще однією особливістю цієї поліклініки, як зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, є те, що в ній проходить обстеження багато військових. Керівник громади подякував медикам за роботу, яка поліпшує доступність отримання медичної допомоги для жителів міста.

Але це був лише початок оновлення міської поліклініки №2.

Наступного року покращення в ній умов для медиків і пацієнтів планують продовжити.

Нагадаємо, що лише в останні чотири місяці також у міській дитячій клінічній лікарні (МДКЛ) запрацювало нове відділення реабілітації та відновного лікування для маленьких пацієнтів із порушеннями нервової системи та опорно-рухового апарату, про що ширше йтиметься далі в тексті; в міській клінічній лікарні №1 — новий ендоскопічний кабінет для обстеження кишково-шлункового тракту та бронхи; в поліклініці №1 — оновлений ЛОР-кабінет; в міській поліклініці №5 — дві палати денного стаціонару та п’ять терапевтичних кабінетів; в міському клінічному перинатальному центрі — два модернізовані відділення: клініко-діагностичне для вагітних і гінекологічних хворих та для виходження новонароджених діток, а також перші дві відремонтовані палати.

А тим часом в останній день календарної осени в міській дитячій клінічній лікарні (МДКЛ) відбулася презентація результатів міжнародного проєкту «Альтера» в рамках транскордонної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020». Тут за кошти Євросоюзу завдяки цьому проєктові зробили ремонт, укомплектували та обладнали відділення реабілітації для дітей із проблемами з опорно-руховим апаратом та порушеннями нервової системи.

Читайте Руслан Марцінків: Лише концентрацією всіх зусиль зможемо здобути перемогу

Медичний заклад продемонстрував представникам програми «Румунія-Україна 2014-2020», що саме зміг зробити у себе завдяки фінансовій допомозі ЄС. Отож тут у рамках міжнародного проєкту оновлено велику залу для фізичних занять, відремонтовано хол та кабінети. Ще планують докупити необхідне обладнання. У відділенні реабілітації вже лікуються маленькі пацієнти із важкими порушеннями нервової системи і опорно-рухового апарату, а це діти із ДЦП, розладом аутичного спектра, синдромом Дауна, сколіотичною поставою та сколіозом. За словами медиків, тут є великий комплекс лікувальних і діагностичних втручань, які безумовно покращують стан дитини.

 Частина нашого проєкту вартує 11 мільйонів гривень. За ці гроші проведено ремонтні роботи в окремих кабінетах та холах. Частину коштів витрачено на придбання обладнання. За зекономлені кошти, а це близько 700 тисяч гривень,  докуповуємо ще додаткове обладнання. Це — апарат штучної вентиляції легень, обладнання для розробки руки, так звана рукавичка, стельовий підйомник для тих діток, які мають проблеми із опорно-руховим апаратом,  розповіла директорка МДКЛ Ольга Бойчук.

Виконавчий директор міжнародної програми «Румунія-Україна» Цезар Ґрозаву назвав реалізований в рамках спільної програми між повітом Бая-Маре та Івано-Франківськом проєкт «Альтера» унікальним, бо він стосується дуже специфічних медичних послуг.

Відділення реабілітації для дітей є неабияким кроком у розвитку медицини в міській громаді. Дуже важливо, що для дітей з інвалідністю зробили такі умови для реабілітації, і це вдалось зробити не за кошти місцевого бюджету. Насамперед для нас великий позитив у тому, що ми давно прагнули мати в дитячій лікарні сучасне обладнання і приміщення. В останні роки ми посилили міжнародну співпрацю, і багато європейських проєктів приносять користь нашому місту, – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Транскордонна програма «Румунія-Україна 2014-2020» вже завершується.

Невдовзі планують оголосити нову аналогічну програму до 2027 року, в якій передбачено різноманітні проєкти, у тому числі й медичного напрямку. Зокрема румунська сторона очікує на пропозиції від міської громади щодо реалізації проєктів реабілітації поранених військових у російсько-українській війні.

Системно працюючи над створенням нормальних умов для праці лікарів і лікування пацієнтів, використовуючи для оновлення медичної бази різні фінансові можливості, в тому числі в рамках міжнародної співпраці, поступово наближаємо систему охорони здоров’я в міській громаді до рівня сучасної медицини, — узагальнив здобуток комунальних медичних закладів очільник міської громади Руслан Марцінків.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Читайте Руслан Марцінків звітував перед міською громадою

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.