Соціум

Руслан Марцінків: Івано-Франківськ поступово наближається до сучасної охорони здоров’я

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Останні тижні були вельми успішними для медичних закладів Івано-Франківська. Адже вони зробили чергові кроки в оновленні своєї інфраструктури.

Так, наприкінці серпня в міській дитячій клінічній лікарні (МДКЛ) запрацювало нове відділення реабілітації та відновного лікування для пацієнтів із порушеннями нервової системи та опорно-рухового апарату. В міській клінічній лікарні №1 — новий ендоскопічний кабінет. У міській поліклініці №5 — дві палати денного стаціонару та п’ять терапевтичних кабінетів. На початку вересня в міському клінічному перинатальному центрі (МКПЦ) почали діяти два модернізовані відділення — клініко-діагностичне для вагітних і гінекологічних хворих та для виходження новонароджених діток, а також перші дві відремонтовані палати.

Руслан Марцінків: Івано-Франківськ поступово наближається до сучасної охорони здоров’я

Відкриття відділення реабілітації та відновного лікування для дітей із порушеннями нервової системи та опорно-рухового апарату — вимога часу. Адже від школярів побільшало скарг на ортопедичні проблеми.

Читайте: Руслан Марцінків пропонує купити в нього мерське крісло

Лікарі-реабілітологи оглядають дитину і дають рекомендації щодо терапії. У нас є чотири масажисти, які проводять лікувальну фізкультуру й різні ергонавчання. А ще працюють лікарі-ортопеди та реабілітологи. Є басейн, спортзал. Тож можемо запропонувати комплекс реабілітаційних заходів, — розповіла завідувачка відділення реабілітації та відновного лікування МДКЛ Ірина Мига.

Нове відділення відкрито за підтримки проєкту ЄС «Україна-Румунія».

МДКЛ у 2020 році виграла грант на розвиток альтернативної медицини щодо захворювань нервової системи та опорно-рухового апарату. Незабаром завезуть і сучасне обладнання, яке також закупили в рамках проєкту. Вже тепер у відділенні можуть за день пройти комплексне обстеження, лікування чи реабілітацію до пів сотні дітей віком від кількох днів до 18 років. У цей час у дитячій лікарні триває ремонт першого й другого поверхів та замінюють ліфт.

Міська клінічна лікарня №1 працює над оновленням приміщень та медичного обладнання. Недавно тут відкрили новий ендоскопічний кабінет для повного обстеження кишково-шлункового тракту та бронхів. За допомогою сучасного обладнання стало  можливо виявити важкі захворювання на початкових стадіях.

Читайте Руслан Марцінків: Докладаємо всіх зусиль, щоб транспортний Івано-Франківськ ставав кращим

А в міській поліклініці №5, де на четвертому поверсі раніше були лише кабінет відділу кадрів та складські приміщення, з’явилися дві палати денного стаціонару (чоловіча і жіноча) та п’ять терапевтичних кабінетів. Вони обладнані кондиціонерами, оргтехнікою і новим меблями. Раніше через брак кабінетів терапевти працювали по двоє в одному приміщенні.

Окремо оновлено маніпуляційний кабінет.

Він має зручні функціональні ліжка для пацієнтів будь-якої категорії. А наступного року у поліклініці №5 планують відремонтувати кабінет кардіолога, весь третій поверх, коридор і сходову. За останній рік у цьому закладі вже відкрили кілька сучасних кабінетів: ЛОР-, гінекологічний і для щеплень. Однак наймасштабнішим, за словами начальника структурного підрозділу «Міська поліклініка №5» Олега Мельника, є саме останнє оновлення: відкриття денного стаціонару та п’яти терапевтичних кабінетів.

Нове клініко-діагностичне відділення для вагітних та гінекологічних хворих у міському клінічному перинатальному центрі дає змогу провести повний цикл обстеження жінок та надати консультації вузьких спеціалістів. У відділенні для недоношених дітей, які потребують спеціального або реабілітаційного лікування після реанімації, малечу виходжують і доліковують поруч із мамами.

Читайте Руслан Марцінків: Громада пам’ятає, шанує і розуміє, якою ціною дається нам Незалежність

Тим часом на місці старих, ще совєтських часів палат у цьому закладі відкрили перші дві палати із санвузлами, зручним ліжком, ліжечком для новонародженого та зручними місцями для татів. До кінця цього року, як сподівається керівництво МКПЦ, вдасться доробити й решту палат.

А це — ще дев’ять приміщень із санвузлами та душовими кабінами за сучасними стандартами.

Дуже важливо працювати над умовами, в яких народжені діти перебувають з мамами. Усюди, де є палати, чи то інтенсивного догляду, чи постінтенсивного догляду, всюди є мама, яка може доглядати за дитиною, перевдягати, годувати, — зазначила директорка МКПЦ Марія Бойко.

Про новації у франківській медицині повідомляли ще наприкінці весни.

Тоді у відділенні інтервенційної кардіології центральної клінічної лікарні було відкрито оновлену операційну, а в педіатрично-соматичному відділенні №3 дитячої лікарні — чотири сучасні палати для наймолодших пацієнтів.

Технічний стан комунальних поліклінік і лікарень Івано-Франківська поступово поліпшується завдяки увазі міської влади до якости надання медичних послуг. Навіть поверхове порівняння того, що собою являли комунальні заклади охорони здоров’я Івано-Франківська ще 5-10 років тому, з теперішнім їхнім станом вказує на очевидні позитивні зміни. У попередні роки закупівлю діагностичного та лікувального обладнання й капітальний ремонт комунальних медичних закладів Івано-Франківська міська рада фінансувала на десятки мільйонів гривень щорічно.

Читайте Руслан Марцінків: Івано-Франківськ докладає максимум зусиль, щоб допомагати нашим військовим на фронті

В умовах воєнного стану через введення фінансових обмежень для місцевої влади цей процес тимчасово зупинено. Торік на охорону здоров’я з міської скарбниці було виділено понад 125 мільйонів гривень.

Системно працюючи над створенням нормальних умов для праці медиків та лікування пацієнтів, Івано-Франківськ поступово наближається до сучасної охорони здоров’я, — узагальнив здобуток медичних закладів міський голова Руслан Марцінків.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.