Місяць тому Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків особисто відвіз нашим військовим під Бахмут автомобіль, квадрокоптери, тепловізори та інше спорядження. А на початку серпня він навідався вже до земляків з 78 батальйону 102 бригади ТрО. Вони вже понад рік захищають Україну на Запорізькому напрямку.
Бійці отримали все, що вони просили: тепловізори, квадрокоптери, форму, необхідні речі для спостереження та обладнання позицій. А ще Руслан Марцінків нагородив мужніх воїнів відзнакою міського голови Івано-Франківська — медалями «За честь і звитягу» та годинниками. Крім того, 10 бійцям, які побажали здобути вищу освіту, незважаючи на те, що нині проходять бойові університети, вручив сертифікати на безкоштовне навчання в Університеті Короля Данила.
“Радію, що хлопці не падають духом, а мужньо продовжують боронити нашу державу. Допомагаємо з тилу, підтримуємо своїх та віримо у нашу якнайшвидшу перемогу!” — так написав на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук після повернення з передової очільник Івано-Франківської громади.
Руслана Марцінківа можна критикувати за багато що. Але точно не за відсутність підтримки Сил оборони на «передку». Справді був радий бачити вкотре в нас. Лише офіційно по накладних передано добра на понад 5 мільйонів гривень для 102 окремої бригади. Це лише за цю поїздку. Звісно, що дякуючи платникам податків і громаді. Але… але і завдяки рішенням… Можна критикувати. А можна критиканити. Я вмію і буду вдячний всім, #кому_не_байдуже. Переможемо лише спільно! » — вдячно написав у фейсбуці про відвідини земляків колишній радник міського голови Івано-Франківська з питань запобігання та виявлення корупції, а нині офіцер ЗСУ Мирон Дмитрик.
І паралельно до доставленої минулого тижня на фронт допомоги Івано-Франківська міська рада на своїй позачерговій сесії до цілого ряду соціальних заходів на підтримку ЗСУ та учасників московсько-української війни офіційно запровадила ще один — одноразові виплати в розмірі 20 тисяч гривень із міського бюджету військовим, які беруть участь у бойових діях, для того щоб вони могли самі купувати необхідну їм на фронті амуніцію чи техніку.
На цю програму буде виділено приблизно 200 млн гривень.
Цікаві самі обставини прийняття такої програми. Нарікання бійців на передовій, що потрібне спорядження їм часто доводиться купувати за власний кошт, доводилося не раз чути Руслану Марцінківу:
Коли я був на запорізькому напрямку в окопах у хлопців, вони казали, що з власної зарплати купують собі спорядження, тепловізори, іноді й будівельні матеріали для своєї безпеки. Саме тоді й народилася думка про те, що мусить бути така програма, аби бійці могли отримати компенсацію на спорядження у розмірі 20 тисяч гривень. Хоч така допомога є порівняно невеликою, утім вона істотна для закупівлі необхідної амуніції, – каже Руслан Марцінків.
Отримати ці виплати можуть захисники, які безпосередньо беруть участь у бойових діях і зареєстровані на території Івано-Франківської громади, а також з числа ВПО, які зареєстровані в нашій громаді і мають дійсну довідку внутрішньо переміщених осіб.
Ті військовослужбовці, які вже повернулися з зони бойових дій, але мають довідку про безпосередню участь у них, також можуть подавати заяву на отримання одноразової допомоги в розмірі 20 тисяч гривень. Залагоджувати формальності з подачею документів у ЦНАПах можуть як самі бійці, так і повнолітні члени їх сімей.
Той самий пакет документів можна цілодобово завантажувати на сайт ЦНАПу (www.cnap.if.ua) за допомогою системи BankID. Пакет документів для отримання одноразової виплати в 20 тисяч гривень невеликий: копії паспорта, ідентифікаційного коду, довідки про безпосередню участь у бойових діях та розрахунковий рахунок.
І вже за два дні після прийняття цього рішення міської ради до Центрів надання адміністративних послуг, як повідомив офіційний сайт Івано-Франківська, було подано 257 заяв від військовослужбовців на отримання допомоги в розмірі 20 тисяч гривень.
Такими чином, нова соціальна ініціатива міської влади поповнила цілий список форм підтримки ЗСУ, наших земляків-військових та їхніх сімей.
Загалом від початку цього року, за даними на липень, 173 сім’ї загиблих та зниклих безвісти отримали від міста допомогу на суму 13 млн 300 тисяч грн, 527 військовослужбовців без статусу УБД — компенсацію на комунальні послуги на загальну суму 1 млн 581 тисяч грн, 254 поранених воїнів — допомогу на лікування на загальну суму 2 млн 540 тисяч грн, 585 захисників — виплати до роковин повномасштабного вторгнення на загальну суму 11 млн 700 тисяч грн, 273 членів сімей загиблих та зниклих безвісти — допомогу в розмірі щомісячного прожиткового мінімуму.
Як інформував у липні Руслан Марцінків, Івано-Франківськ на той час уже перерахував майже 150 млн грн на потреби захисників України. А поза тим — ще понад чотири десятки переданих бійцям автомобілів, шини та запчастини до техніки, квадрокоптери, тепловізори, «Старлінки» та інше спорядження.
Івано-Франківськ докладає максимум зусиль, щоб допомагати нашим військовим на фронті. Але вони потребують, звичайно, більше підтримки. Тому ми максимально обмежуємо видатки на інші цілі й концентруємо ресурси на допомогу українському війську. У такий спосіб наше місто наближає перемогу України, — каже очільник Івано-Франківської громади Руслан Марцінків.
Мирослав Стефанців
На правах промо
Comments are closed.