У травні сталися дві важливі події для жителів мікрорайону Пасічна в Івано-Франківську. Ними стали офіційне відкриття нової поліклініки та довгоочікуване з’єднання двох берегів Бистриці мостовою металевою конструкцією. Це робить завершення будівництва стратегічно важливого не лише для Франківська нового моста до кінця року цілком реальною справою. Якщо знову не виникнуть чергові форс-мажори.
Відкриття нової сучасної поліклініки в Пасічній на Тролейбусній, 22А — це черговий крок до покращення медичної доступности для жителів у цій багатолюдній частині міста, який є наслідком реалізації одного з соціальних пріоритетів міської влади — поліпшення якости медицини. Поліклініка надаватиме широкий спектр медичних послуг.
Вїї комфортних сучасних кабінетах прийом пацієнтів вестимуть кваліфіковані лікарі загальної практики — сімейні лікарі, педіатри та інші профільні спеціалісти, які робитимуть огляди хворих, вакцинації, діагностичні процедури (забір аналізів, ЕКГ тощо), надаватимуть консультації і невідкладну медичну допомогу, видаватимуть лікарняні листки і довідки.
Всі роботи та закупівлю сучасного обладнання для нової поліклініки профінансувало власними коштами комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медичної консультативно-діагностичної допомоги». До зручної системи навігації для пацієнтів особливу увага було також звернуто на створення безбарʼєрного простору для людей з інвалідністю.
Читайте: Руслан Марцінків знову з’їздив з волонтерами на передову
Інклюзію в поліклініці зроблено за останніми стандартами державних будівельних норм, кабінети облаштовано так, щоб виконувати усі маніпуляції. Тут є автономна система опалення, яка реагує на зміну зовнішньої температури, є сучасна вентиляція, яка саморегулюється і підтримує температуру 20°С. Це мінімальний смарт-хаус чи розумне приміщення, яке підлаштовано під те, щоб було зручно працювати медикам і перебувати пацієнтам. Це все зроблено коштом нашого підприємства, приблизна вартість — 12 мільйонів гривень. Ми заробили ці кошти і їх вклали в розвиток громади, в її майбутнє», — зазначила директор КНП «Центр первинної медичної консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук. — Ідея створити цю поліклініку появилася близько трьох років тому, це була ініціатива міського голови, бо мікрорайон Пасічна розвивається, тут живе багато мешканців, а доступність медичних послуг для них ускладнювалася через віддаленість Пасічної від поліклінік у центральній частині міста. Тож нам було виділено приміщення, щоб у ньому створити поліклініку. І ми це зробили. У ній працюватимуть три терапевти, сімейний лікар. Будемо практикувати виїзд раз на місяць вузьких спеціалістів. Наші терапевти підбиратимуть спеціалістів — кардіолога, невропатолога, хірурга, окуліста, які будуть найбільш потрібними. Діятиме кабінет гінеколога, де лікар вестиме прийом раз на два тижні, один раз на тиждень буде забір аналізів. Але в цьому всьому виходитимемо від рівня попиту, потреб у таких послугах. Нова поліклініка в Пасічній — це велика подія для нашого міста.
Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, привітавши містян із відкриттям нової поліклініки, зазначив, що завдяки «Центру первинної медичної консультативно-діагностичної допомоги», який заробляє кошти, є можливість їх вкладати в оновлення медичної бази.
Тим часом не припиняються роботи на будівництві Галицького мосту в мікрорайоні Пасічна. Міський голова Руслан Марцінків ще 8 травня, коли металевий каркас нарешті з’єднав два береги від вулиці Хіміків до Надрічної, пройшовся по новому Галицькому мосту. За словами міського голови, вже в серпні, до Дня Незалежности України, він планує тестове випробування — особисто проїхатися новим мостом на автомобілі.
Відкриття руху заплановано на жовтень-листопад, сказав Руслан Марцінків на радіо «Західний полюс».
Тепер розпочинається важливий етап — опускання моста безпосередньо на опори, після чого будівельники перейдуть до дорожніх робіт. Йдеться про викінчення транспортної розв’язки до моста — створення насипу під дорожне полотно, прокладання труб для відведення дощової води та перенесення водопроводу з боку вулиці Хіміків, до чого візьмуться на початку червня. А на металевій поверхні мостової конструкції мають зробити повну антикорозійну гідроізоляцію, пофарбувати всі металеві частини та укласти на них асфальт, облаштувати тротуари для велосипедно-пішохідного руху та руху маломобільних груп населення, освітлення і т. і. Нині місто чекає на виготовлені у Німеччині поручні та відбійники.
Можна порівняти: ми збудували хату, накрили дах, вставили вікна, а тепер треба зробити все всередині. Але основні найважчі роботи, що потребували зовнішнього втручання, зроблено. Ми залежні від поставки металу. Це достатньо складний процес, але ми рухаємось впевнено, і цього року хочемо відкрити міст для проїзду автомобілів та для пішоходів. Ми поставили таке завдання і ми дуже близькі до його виконання, — наголосив міський голова Руслан Марцінків.
Що ж до старого моста на Пасічну, то його закривати ще не планують. Наразі замовили проєкт антиаварійних робіт: підсилення опор і балок знизу, без перекриття руху.
Мирослав Стефанців
Читайте Руслан Марцінків: Основне завдання франківців нині – підтримати фронт, щоб залишатись у тилу
На правах реклами
Comments are closed.