Соціум

Розвиваючі ігри для дітей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Гармонійний розвиток дитини – це питання, яким часто переймаються сучасні батьки. Звичайно, дитина потребує постійного розвитку починаючи з народження, і продовжуючи садочком, а згодом і школою. У кожного віку є свої особливості розвитку, на які слід звернути більше уваги. В першу чергу ця задача стоїть перед батьками, а далі вихователями дитсадків і шкільними вчителями.

Навчальні методи мають відповідати особливостям розвитку дитини:

  • Дітям від 0 до 6 років підійдуть ігрові методики;
  • Від 6 років і старше можна запропонувати різноманітні гуртки, курси або репетитора.

Наприклад, якщо дитина цікавиться математикою, то можна віддати її на математичний гурток при школі, спеціалізовані курси або організувати індивідуальне навчання з викладачем в BukiSchool.  В кожному з випадків дитина буде вивчати улюблений предмет і при цьому розвивати аналітичне мислення. Цей тип мислення стане в нагоді як у звичайному, так і в професійному житті.

Розвиваючі ігри для дітлахів

Розвиваючі ігри поділяються на три великі групи: рухливі, рольові та дидактичні. Всі вони дають розвиток певним навичкам. Важливо підібрати гру згідно з віковими особливостями дитини та її інтересами. Граючись дитина навчається і пізнає світ. Форма гри зрозуміла та цікава дитині, тому її дуже добре застосовувати для навчального процесу.  В подальшому здобуті вміння та знання допоможуть в навчанні, виборі професії та хоббі. 

Отже, найцікавіші розвиваючі ігри для дітей різних вікових категорій:

  • Інтерактивні іграшки. Вони імітують мовлення, звуки та дають малюкові змогу розвинути комунікабельність, емоційність та музичні здібності (для дітей від 1 до 3 років).
  • Сортери допомагають вивчати кольори, форми та числа. Грати можна починаючи від 1го року. Дитина вчиться мислити логічно, правильно підбирати частини до цілого.
  • Сюжетно-рольові ігри. Можна грати з іграшками, які будуть виконувати певну роль (ляльки, герої казок або мультиків). Такі ігри допомагають розвинути соціальні навики. Дитина легше адаптується поза межами родини і вільно спілкується з однолітками.
  • Настільні ігри (командні ігри, шахи, доміно) розвивають швидкість реакцій і логічне мислення. Будуть актуальні починаючи з молодшого шкільного віку (6+).
  • Конструктори. Можуть бути з великими та маленькими деталями. Є можливість складати конструкцію за зразком або проявити уяви і вигадати щось своє. Грати можна як одному, так і групою. Підходить для дітей від трьох років і старше. 
  • Набори для творчості (малювання, маса для ліплення, картинки з наліпками, вишивка). Розвивають образотворче мислення в дитини, допомагають концентрувати увагу на одній справі. Актуальні від одного року і старше.
  • Пазли. Збирати картинки буде цікаво, як малечі, так і більш дорослим дітям. Для наймолодших це зазвичай великі зображення, які складаються з двох або чотирьох частин. Для старших дітей це можуть бути сюжети з улюблених мультиків або фільмів. Пазли допомагають розвинути увагу, концентрацію та логічне мислення. Дитина навчається складати цілісну картину з багатьох маленьких частинок.
  • Комп’ютерні ігри. Вони можуть бути не тільки розважального характеру, а й навчального. За допомогою сучасних технологій можна привити дитині любов до будь-якого предмету. Навчатися можна в ігровій формі, що дуже подобається дітям. Єдиний момент, якому потрібно приділити увагу, це кількість часу, яку дитина проводить перед монітором. Батьки мають регулювати цей час, щоб у подальшому у дитини не виникло проблем зі здоров’ям (ігри підходять для дітей від 6-7 років).

На сьогодні є дуже широкий вибір розвиваючих ігор, які можуть бути використані батьками та вчителями. Головний пункт – це зануритися повністю в процес гри разом із дитиною. Таким чином ви зможете навчити малюка багатьом корисним моментам і при цьому процес буде цікавим та захоплюючим.

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.