Соціум Фото

Роботи поряд із Тисменицькою брамою у Франківську призупинили – комунальники готові до компромісу (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
Наразі роботи зі встановлення болардів на вулиці Лесі Українки у Франківську призупинили.

Як повідомив “Репортеру” місцевий активіст, співзасновник ініціативи “Франківськ, який треба берегти” Юрій Козакевич, наступного тижня запланована нарада за участі департаментів містобудування та  архітектури, житлово-комунального господарства, управління транспорту і зв‘язку, місцевих архітекторів та реставраторів.

До теми: У центрі Франківська виявили фрагменти Тисменицької брами – комунальники налаштовані все залити бетоном (ФОТО)

Наразі викладач Прикарпатського університету Ігор Кочкін почав розкопки.

Юрій Козакевич розповів, що ще у вівторок, 26 червня, звернувся до комунальників із проханням призупинити роботи. Нині, 27 червня, роботи зупинили і взялися до вивчення питання.

“Ми з‘ясували, що зараз копає управління транспорту і зв‘язку – вони мали встановити боларди на в‘їзді до вулиці Лесі Українки, – говорить Юрій Козакевич. – Сьогодні на місці розкопу з‘явилися студенти і почали розчищати залишки брами. Проявилося алебастрове каміння, що є залишками фортеці. Ці камені – частина фортечного муру”.

Юрій додає, що поряд водоканал розпочав ще один розкоп – каналізаційного колектору. Каже, якщо там теж щось знайдуть, то роботи призупинять.

“Увесь цей кут – це місце розсташування Тисменицької брами, – говорить Козакевич. – Нині встановлення болардів призупинили. Студенти також знайшли кільк черепків. Ми домовилися з чиновниками, що наступного тижня буде зустріч. Наша кінцева мета – музеєфікація залишків фортеці і створення інформаційної інсталяції, що б вписалася у відремонтовану вулицю”.

До теми: Мертвими бастіонами. Куди поділися фортечні укріплення Станиславова

Нагадаємо, у вівторок, 26 червня, про знахідку на вулиці Лесі Українки, поряд з медуніверситетом, у мережі повідомив архітектор- реставратор Ігор Панчишин. За його словами, це – фрагменти фортифікаційних конструкцій. Втім, комунальники налаштовані були завершити ремонт вулиці.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.