У понеділок, 15 лютого, команда платформи «Тепле місто» відзвітувала за рік своєї діяльності в Івано-Франківську. Розказали про найважливіші події, до яких долучилася, про реалізовані проекти, здобутки, визнання, фінанси, а ще поділилися планами на цей рік.
Послухати звітування «тепломістян» у громадський ресторан «Urban Space 100» прийшли кілька десятків людей. Серед них – партнери організації, співвласники ресторану, відомі бізнесмени, активісти та просто цікаві франківці.
А головним досягненням за цей рік керівник управлінської команди платформи «Тепле місто» Юрій Филюк вважає те, що вдалося об’єднати та залучити до роботи понад 40 бізнес-партнерів.
«Це унікальна історія для України, – вважає Филюк. – Це люди, сконсолідовані навколо ідеї, аби робити й розвивати щось у своєму місті. Нам часто нав’язують, що українці незгідливі, мовляв, тяжко порозумітися з сусідами, а тепер маємо доказ, що це все міф. Мені це покращує віру в людей».
Також Юрій Филюк відзначає ще один важливий крок «Теплого міста» – підтримку громадських ініціатив програмою «Міські гранти». Про них усім присутнім розповідав її куратор Роман Малиновський.
Далі будемо наводити короткі звітування кожного члена команди по своєму проекту.
«Міські гранти». Сума гранту – 40 тис. грн. «Тепле місто» на конкурсній основі надає фінансову та організаційну підтримку соціальним проектам та ініціативам, які хочуть покращити Франківськ. Перший конкурс стартував 22 вересня 2015 року. Із 24 надісланих проектів експертна рада вибрала п’ять найкращих.
«Бюджет конкурсу сформували за рахунок внесків партнерів організації, а це 15 тис. грн, решту суми виділив «Urban Space 100» в рамках своїх грантів, – звітує Роман Малиновський. – Ці кошти й розділили на п’ять проектів: два на тему альтернативної освіті, два мистецьких і один – розвиток міського середовища».
Малиновський зазначає, що конкурс на «Міські гранти» планують проводити тричі на рік.
«Urban Space 100». Про досягнення першого в Україні громадського ресторану з сотнею власників звітувала Юлія Ляхович. У його стінах за цей рік вже провели понад 250 різнопланових подій. За вилучені кошти з ресторану підтримали п’ять проектів: «Франківський вуличний малюнок», музичний соціальний проект «Пенсія», проект оновлення авторської різдвяної шопки, що біля Ратуші, «Urban Radio» та вже згадану програму «Міські гранти».
«Теплий арт». Про мистецький напрямок розповідали Лілія Гоголь і Роман Малиновський, зокрема, про мистецькі резиденції за участі митців. Найбільш відомою та масовою подією був «Конгрес рисувальників» з польським художником та скульптором Павелом Альтгамером. Проходив він у травні минулого року в готелі «Дністер» і тривав дев’ять днів. Помалювати з Альтгамером прийшло з 10 тисяч людей.
«У порівнянні з іншими конгресами – в Мадриді, Пекіні, Берліні чи Римі – Івано-Франківськ команді митця була найближчим, – говорить Роман Малиновський. – Усе відбулося настільки добре, що цього року вони приїдуть із ще одним мистецьким проектом».
«Гарячий спорт» у місті розвиває Сергій Караванець. За його словами, до Івано-Франківська з’являється інтерес спортивних туристів з інших міст, що дуже незле. Каже, що у ІІ «Франківському півмарафоні» взяли участь 550 спортсменів, 60 % – із Києва, Львова, Одеси.
«Тепле веломісто». Головним досягненням координатор цього напряму Володимир Радевич вважає встановлення 70 нових велопарковок у центрі Франківська.
«Візуальний стиль». Продано понад 5000 різних сувенірів з логотипом Івано-Франківська. Логотип уже добре впізнають та ідентифікують з центром Прикарпаття. Сувеніри виготовляють два локальних виробники – майстерня «Буквиця» та поліграфія «Ваш партнер».
«Досить популярним став проект, коли франківці подорожують з прапором Івано-Франківська, фотографуються з ним, а потім надсилають нам фото, – розповідає куратор проекту Ганна Бурлака. – Такі фото отримали з 20 країн п’яти континентів. Найвища точка, на яку франківці піднімалися з таким прапором – гора Монблан в Альпах».
Вивіски. Ще один важливий проект, що має на меті покращити зовнішній вигляд міста, змінити страшні й хаотичні вивіски на «правильні». За такими до «теплого» дизайнера вже звернулися 25 підприємців і їм безкоштовно розробили макет. Шість проектів вже реалізовано.
«Child-friendly public space». Однойменний міжнародний архітектурний конкурс на організацію найкращого дитячого простору, який провели «Тепле місто» з ГО «Мами Прикарпаття» та департаментом архітектури та містобудування Івано-Франківська, привернув увагу до міста архітекторів по всьому світу. У ньому взяли участь 685 учасників із 78 країн. Місто отримало 80 ескізних проектних пропозицій.
За словами одного з ініціаторів конкурсу Андрія Назаренка, зараз вони виходять на реалізацію цих проектів. Більше франківці дізнаються у березні.
Інше. Звітували «тепломістяни» й про парклети, виїздні резиденції та партнерські проекти з іншими середовищами, громадськими та культурними ініціативами, зокрема співпрацю з міжнародною школою Урбаністики «Canactions school for urban studies», платформою «Велика ідея» та міжнародною благодійною організацією «Зелене досьє».
Фінанси. Понад 4 млн. грн надходжень. Це щомісячні внески партнерів, партнерська допомога послугами, пожертви з сайту, разове фінансуванні проектів місцевим бізнесом, гроші від громадського ресторану, гранти та спільнокошт.
Плани. Надалі розвивати ті напрями, про які звітувала команда, а ще змістити увагу на активізацію розвитку бізнес-середовища Івано-Франківська.
Дуже непогано.
Фото: Антон Куба
Comments are closed.