Соціум

Репетитор або гурток: що обрати для молодшого школяра?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Батьки учнів 1-4 класів часто шукають для дітей додаткові заняття, які доповнюватимуть шкільні уроки. При закладах середньої освіти можна відвідувати чимало різних гуртків – від спортивних до творчих та навчальних. Тому в батьків виникає запитання: чим гурток відрізняється від послуг репетитора та що краще обрати. Читайте статтю, щоб дізнатися різницю між цими двома форматами додаткового навчання. Зібрана тут інформація допоможе зробити потрібний вибір.

Репетитор або гурток: що обрати для молодшого школяра?

У чому полягає специфіка занять з репетитором?

Педагог працює з дитиною за персональною навчальною програмою, яку складає на основі стандартів шкільної програми з урахуванням:

  • наявних прогалин у знаннях
  • навчальних здібностей дитини
  • потреб у вивченні певних тем
  • побажань батьків
  • графіка та частоти занять, узгоджених із батьками

Отож репетитор максимально персоналізує офіційну програму, адаптуючи її до конкретного запиту. Для цього педагог проводить попереднє тестування знань та навичок дитини, аби визначити її рівень та слабкі теми. Як правило, для отримання чіткої «діагностики» вистачає 1-2 занять.

Усі важливі питання репетитор обговорює з батьками. Це стосується розкладу, коригування програми чи теми заняття, складності та інтенсивності викладання, навчальних методик тощо.

Батьки завжди можуть отримати вичерпний фідбек від педагога: чи готується дитина до занять, чи розуміє вона теми, чи виконує вказівки та рекомендації вчителя. Відтак маємо плідну взаємодію, яка ґрунтується на постійному зв’язку та можливості батьків впливати на якість навчальних занять.

Окрім персонального підходу, є низка інших переваг від роботи з репетитором молодших класів. Зокрема:

  • забезпечення навчальними матеріалами
  • використання прогресивних методів
  • миттєва реакція на труднощі дитини, зокрема відповіді на запитання, пояснення складних правил, повторне та адаптоване до рівня дитини пояснення
  • підтримка та мотивація
  • розробка завдань з урахуванням інтересів та хобі дитини

З метою ефективного запам’ятовування інформації репетитори часто залучають ігрові елементи у завданнях та поясненні. Однак це не просто ігри, а яскраві дидактичні матеріали, що мають потужну візуальну чи аудіальну складову.

Якими бувають гуртки для учнів початкової школи?

Переважна більшість гуртків передбачає вивчення якогось одного аспекту дисципліни. Наприклад, візьмемо математику. Математичні гуртки можуть бути присвячені розв’язанню складних математичних задач, прикладів, ментальній арифметиці, прикладних задач геометричного спрямування тощо. Проте комплексне вивчення дисципліни трапляється доволі рідко.

Окремі гуртки можуть мати науково-дослідницьке спрямування. Наприклад, це можуть бути практичні експерименти з природознавства. Безумовно, такі заняття є надзвичайно корисними для дітей, бо навчають застосовувати прикладні навички і працювати в колективі.

Щоб підібрати гурток для своєї дитини, важливо дізнатися не лише напрям, а й програму та теми. Варто зважати й на частоту занять: 2 рази на тиждень – найбільш оптимальний графік.

То чим же відрізняється навчання у гуртку від навчання з репетитором?

  • Програма гуртка є спільною для всіх вихованців та спрямованою на розвиток певних навичок і знань.
  • У гуртку може бути досить велика кількість учнів – від 5 до 10-15.
  • Викладач гуртка не може приділяти достатньо уваги кожному учневі окремо.
  • Батьки не можуть впливати на програму та методи викладання керівника гуртка.
  • Кількість гурткових занять обмежена – як правило, однією чи двома годинами в тиждень.
  • Пропущені заняття не можливо відпрацювати з учителем персонально.

Як бачимо, навчання у гуртках подібне до звичайних шкільних уроків. Єдина різниця – дещо менша кількість учнів. Водночас індивідуальні потреби дитини не враховуються. Однак гурток можна поєднувати і з репетитором, якщо дитину не перевантажує такий графік.

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.