Лисецька громада створена у 2020 році, вона відносно маленька, і це одна з громад області по якій чи не найбільше вдарило вилучення «військового» ПДФО.
Бюджет громади втратив близько 70 млн грн у порівнянні з попереднім роком. Але разом з цим громада продовжує розвиватися та не припиняє свою допомогу військовим.
Як розповів у рамках престуру голова селища Анатолій Лущак, нині Лисецька громада має доволі розширену інфраструктуру. В галузі освіти – це дві школи та два садочки. Працюють комунальні служби зі своїм «унікальним» підходом. Адже енергоефективність тут поставлена в пріоритет. Майже у всіх комунальних установах встановлені твердопаливні котли, сировину для яких виготовляють працівники двох житлово-комунальних господарств. Крім цього в Старому Лисці працює лінія з виготовлення паливних брикетів. І це дає значну економію коштів.
Безпековий блок в нас в громаді теж доволі потужний, – розповів Лущак. – У нас є офіцер громади з автомобілем, який ми профінансували. Маємо свою місцеву пожежну охорону, яка обладнана 4 авто.
У нас є екстрена медична допомога на території громади. Є лікарня. Ми не чекали, коли готували децентралізаційні кроки, що лікарню передадуть на наш баланс, але її передали. І ми мали проблеми в тому році, але успішно з них вийшли. Ми доклали чимало зусиль і уже відкрили паліативне відділення, реабілітаційне відділення.
За словами Анатолія Лущака, від початку великої війни на потреби ЗСУ з селищного бюджету виділили 28 млн грн.
Читайте: Для ВПО і жертв насильства. Як у Лисецькій громаді працює шелтер Святої Ольги
Ми не публікуємо в інтернеті, скільки дронів ми придбали, але не було й дня, щоб ми не жили допомогою для війська, – каже він.
Цей рік через втрату «військового» ПДФО був важким для громади, але «ми не жаліємося», каже Лущак.
Ми все робимо заради того, щоби перемога була ближчою. Розуміємо, що нині дуже важливе питання ветеранської політики. Так, трохи не вистачає бюджетних грошей на соціальні програми, але стараємося знайти підхід до кожного. В нашій громаді є 10 загиблих, ми постаралися всім виділити кошти на пам’ятники. Є в нас 10 зниклих безвісті. Ми є учасниками всеукраїнського проєкту ветеранської політики, який організовує «Простір можливостей». Невдовзі будемо мати помічника ветерана в громаді за кошти субвенції.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук наголосив, що бюджет Лисецької громади через втрату військового збору став удвічі чи втричі меншим, ніж був минулого року.
Тобто ми розуміємо, що близько 100 млн минулого року і близько 30 млн цього – це великий розрив в частині потенціалу розвитку, – зазначив він. – Але треба віддати належне керівництву громади і всім її працівникам, що вони втримали інституційність громади впродовж року.
Comments are closed.