Соціум

Прикарпаття ще може прийняти 42 тис переселенців – Онищук

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Зараз в Івано-Франківській області – 145 тис офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

Прикарпаття ще може прийняти 42 тис переселенців, повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, пише Репортер.

Прикарпаття ще може прийняти 42 тис переселенців - Онищук
На Прикарпатті перебуває майже 350 дітей з інтернатів, які розташовувались у гарячих точках

За словами голови ОВА, зараз знизився наплив українців з областей, де ведуться бойові дії. Та область ще може приймати людей.

Ми отримали доручення від Офісу президента і додатково підготували 42 тис ліжкомісць для внутрішньо переміщених осіб, – каже Світлана Онищук. – Ми бачимо, як активізувався ворог. В областях на Сході щодня – ракетні удари. Тому я б просила всіх, хто має можливість, приїжджати до нас, щоб бути у безпеці.

Серед усіх приїжджих в Івано-Франківську область, 250 належить до соціально вразливих категорій. Це паліативні хворі. Також є 348 дітей з інтернатних установ з областей, які найбільше постраждали від війни.

За словами Світлани Онищук, основна проблема – куди перемістити внутрішньо переміщених українців, які тимчасово мешкають у школах та інших соціальних закладах. Бо з 1 вересня розпочнеться навчання і заклади мають готуватися до нового навчального року. Тож зараз шукають альтернативу.

А  поки що у всі громади, де мешкають переселенці, планують направляти мобільні бригади. Вони інформуватимуть людей про державні програми з допомоги.

У деяких громадах бракує інформації, – каже Світлана Онищук. – Тому мобільні бригади будуть їздити по громадах та інформувати людей. З ними також будуть юристи. А ще – психологи, бо було багато прохань від ВПО, особливо тих, хто втратив близьких.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.