Гроші Соціум

Прикарпатські міста можуть позмагатися за 50 млн грн на культурні стартапи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Розпочинається проект «Малі міста – великі враження», на який уряд виділив 50 млн грн.

Конкурс культурно-мистецьких проектів проведуть серед громад з населенням до 50 тисяч людей.

Фото ілюстративне: http://kvlad.foto.ua

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду, де було презентовано проект, зазначив, що  можливість збереження культурної спадщини, впровадження нових культурних та креативних проектів має надзвичайно важливе значення. А проект «Малі міста – великі враження» – це колосальне середовище, в якому відкривається весь потенціал нашої української культури і створюється можливість розвитку для невеликих громад. Також він наголосив, що потрібно підтримувати місцеве самоврядування, яке є найближче до людей.

З презентацією проекту «Малі міста – великі враження» виступив Міністр культури України Євген Нищук. Він, зокрема повідомив, що  вже схвалено Положення про проведення Конкурсу і 15 квітня розпочнеться прийом заявок. Переможці будуть оголошені 5 липня і саме з цієї дати розпочнеться реалізаціїя проектів, що мають завершитися до 20 листопада. Цьогорічній конкурс пройде під гаслом «Дивись, Україно!». 

«Малі міста у всьому світі є зберігачами культурної спадщини та національної ідентичності.  Дуже знаково, що цього року, як і обіцяв глава уряду, суттєво збільшено фінансування конкурсу – у державному бюджеті передбачено 50 млн грн. Завдяки такій ініціативі невеликі громади отримують можливість  розвиватися, зростати та ставати культурними центрами з власним потенціалом», – зазначив на засіданні уряду представляв виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Нагадаємо, минулого року пілот конкурсу «Малі міста – великі враження» було реалізовано Асоціацією міст України та Українським центром культурних досліджень за фінансової підтримки Міністерства культури України.

Ідея проекту належить ГО «Інститут культурної політики». У рамках проекту, шляхом проведення відкритого конкурсу, експертною радою Міністерства культури України відібрано 8 зі 158 проектів для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною. До експертної ради конкурсу увійшов виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. 

З положенням про проведення конкурсу можна ознайомитися за посиланням.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.