Соціум

Прикарпатка Надія Баб’юк виховує восьмеро прийомних дітей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Прикарпатка Надія Баб’юк виховує восьмеро прийомних дітей у будинку сімейного типу у Коломиї. Житло для дітей-сиріт купила Коломийська міська рада.

Офіційне відкриття відбулося у серпні минулого року, пише Суспільне Карпати.

Фото: Суспільне Карпати

Роману Ємчуку — 6 років. До школи ще не ходить. Він — наймолодший серед дітей. Читати його навчив рідний старший брат Михайло.

“Прибираю за собою, за Ромком. Я його вчу читати, вчу писати”, – розповідає Михайло Ємчук.

Хлопці у дитячому будинку сімейного типу в Коломиї живуть з лютого. До цього братів виховували у сімейному будинку в Городенці, але його розформували. Своїм читанням Роман дивує навіть маму-виховательку Надію Баб’юк.

“У першому класі такого читання я ще не чула. Я знаю, що по складах можуть читати. Але щоб так вільно, я ще такого не чула”, – розповідає мама-вихователька.

У цьому будинку сімейного типу діти разом люблять складати конструктор, але, крім того, мають ще багато справ.

“Коли мама пече хліб, то я її допомагаю теж пекти”, – каже Анастасія Чорнюк.

Павлу Чорнюку 10 років. Він захоплюється малюванням. Хлопчик розповідає, що серед усіх – найчемніший.

“Мені подобається в цьому будинку жити, тому що нас возять на різні екскурсії, басейни, і подобається, коли я малюю і роблю подарунки мамі. В школі подобаються нові друзі”, – розповідає Павло Чорнюк.

У Надії Баб’юк є троє власних дітей, але поруч з жінкою — тільки наймолодша дочка. Вона розповідає, що мріяла стати мамою-вихователькою. Спочатку хотіла взяти двох дітей під опіку, але обставини дозволили взяти більше. Будинок для дітей-сиріт купила Коломийська міська рада.

Офіційне відкриття відбулося у серпні 2020 року. Надія Баб’юк розповідає, що наразі власними силами почали переробляти гараж під спортзал.

“З чоловіком я радилася вже тоді, коли знала, що є будинок, і що я цього дійсно хочу. Він був “за”, не був проти, але одразу був шокований. Каже: “Чого ти мені не казала про цю мрію?”. Мріяла чого? Бо старші діти виростають і йдуть вчитися, і вони практично додому не вертаються, в них сім’ї”, – розповідає Надія Баб’юк.

Тим сім’ям, які дійсно хочуть взяти дітей під опіку, Надія Баб’юк радить не вагатися. Каже, складно тільки в перші місяці, щоб зрозуміти звички та характер кожної дитини.

Наразі в області є 11 будинків сімейного типу, де виховують 69 дітей. Окрім того, є ще низка спеціалізованих закладів, де перебувають діти-сироти.

“Від одної до чотирьох діток влаштовують у прийомну сім’ю. У дитячі будинки сімейного типу – від 5 до 10 діток. Дітей забезпечує держава. Наразі в нас функціонує Долинський “Теплий дім” та Надвірнянський будинок дитини”, – каже начальниця відділу служби у справах дітей ОДА Марія Євчук.

За її словами, на Франківщині — 1 245 дітей-сиріт та тих, в яких батьки не мають права ними опікуватися, перебуває на обліку в службі у справах дітей облдержадміністрації. З них 224 дитини можливо усиновити. Цього року 5 дітей-сиріт отримали нових батьків.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні