Соціум

Прикарпатець Євген Марусяк встановив рекорд на чемпіонаті світу зі стрибків з трампліна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Спортсмен з Криворівні, 22-річний Євген Марусяк, встановив найкращий результат України в історії у стрибках з трампліна на рівні чемпіонату світу.

Він стрибнув на висоту 103 м. Про це повідомив журналіст Роман Клим, пише Репортер.

Євгена Марусяк поставив рекорд

Як повідомляє Суспільне, Марусяк посів рекорд у змаганнях на нормальному трампліні на світовій першості, що триває у словенський Планиці, де він фінішував 17-м.

На ЧС-2023 зі стрибків з трампліна Україна в чоловічих змаганнях представлена двома стрибунами: Євгеном Марусяком та Віталієм Калініченком. Кваліфікаційний раунд вдалося подолати лише Марусяку, він показав 39-й результат. Калініченко фінішував 51-м у кваліфікації і зупинився в одній позиції від проходу до наступної стадії змагань.

Євген Марусяк  виконав стрибок на 97.5 метра, отримав за нього сумарно 116.8 бала та опинився на 29 місці. Результати першого раунду були дуже щільними, усього 0.7 бала відділили Марусяка від 31-го місця.

Таким чином, Євген Марусяк став першим в історії України стрибуном, який потрапив у топ-30 найкращих на нормальному трампліні. І це лише третє в історії загалом потрапляння у топ-30 найкращих на будь-яких особистих змаганнях на чемпіонаті світу зі стрибків з трампліна.

Однак у другому раунді Марусяку вдалося значно покращити цей результат. Він виконав стрибок на 103 метри, який на певний час став рекордом трампліну (і загалом другий найдальніший стрибок в історії трампліну). За цей стрибок Євген отримав 119.9 бала, а в сумі – 236.7 бала.

За другий раунд Євген Марусяк відіграв дванадцять позицій і зрештою фінішував на 17 місці. Це найкращий результат в історії України на рівні чемпіонату світу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.