Соціум

Прикарпатець через копчену скумбрію захворів на ботулізм

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківській області зареєстровано випадок харчового отруєння на ботулізм, який виник після вживання копченої скумбрії у вакуумній упаковці невідомого походження. Потерпілий чоловік перебував на стаціонарному лікуванні в обласній клінічній інфекційній лікарні, повідомили в обласному управлінні Держпродспоживслужби, пише Репортер.

ботулізм, Прикарпатті

Читайте також: Гроші за дитину. Що не так із новими виплатами від міської ради Івано-Франківська

Ботулізм – це важке захворювання, яке без своєчасного специфічного лікування може призвести до смерті. Захворювання найчастіше виникає після вживання харчових продуктів, забруднених ботулотоксином. Основною вимогою для розмноження збудника та виділення токсину є анаеробні умови, тобто відсутність кисню. Клостридія ботулізму попадає в харчові продукти з частинками землі або під час неправильної розробки туш тварин, коли вмістом кишківника забруднюється м’ясо.

Симптоми ботулізму розвиваються не так різко, як при інших харчових отруєннях, зазвичай перші прояви захворювання з’являються на 2-3 день після вживання забрудненого харчового продукту. Основні прояви захворювання: слабкість, головокружіння, сухість в роті, закрепи. Пізніше з’являється розлади центральної та вегетативної нервової системи, які проявляються порушенням зору та ковтання, розладами мови, в важких випадках – зупинкою дихання.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.