Люди, які мають прояви грипу, гострої респіраторної хвороби COVID-19 або гострого респіраторного захворювання, можуть відкрити електронний лікарняний без візиту до лікаря.
Про те, як самим відкрити електронний лікарняний, розповів 9 лютого на брифінгу міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає Репортер.
Міністерство охорони здоров’я України розробило та видало наказ № 233 «Про особливості формування медичних висновків в окремих випадках». Він уже пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.
«Цей наказ є продовженням наших управлінських рішень, що допомагають зменшити навантаження на лікарів первинної ланки. Адже вони сьогодні найбільше відчувають на собі тягар у зв’язку з особливістю «Омікрона» швидко розповсюджуватися», – зазначив міністр.
Як це працюватиме:
- У разі симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт може зателефонувати до свого лікаря й отримати від нього рекомендації щодо лікування.
- За результатами такої консультації лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до 5 днів, який є основою для відкриття електронного лікарняного.
- Якщо хвороба триватиме довше, пацієнт має звернутися до лікаря на особистий огляд для подовження строку своєї непрацездатності шляхом створення нового медичного висновку у межах свого випадку захворювання.
Зазначається, що це значно розвантажить лікарів та дозволить іншим пацієнтам уникнути додаткових контактів із хворими на коронавірусну хворобу.
Нагадаємо, МОЗ просить у жодному разі самостійно не приймати антибіотики при симптомах COVID-19..
Антибіотики діють лише на бактерії, а COVID-19 має вірусне походження. Також антибіотики не лікують COVID-19, а можуть лише погіршити стан здоров’я пацієнта, – пояснили в міністерстві.
При цьому під час хвороби антибіотики можуть призначити за наявності лабораторно підтвердженої супутньої бактеріальної інфекції або при обґрунтованій підозрі на неї.
При цьому рішення про застосування антибіотиків ухвалює виключно лікар.
З 1 квітня в Україні продаж антибіотиків в аптеках відбуватиметься лише за електронним рецептом. Наразі облік споживання антибіотиків з 1 січня вже запровадили у лікарнях.
У переліку «стеження» опинилися 29 препаратів.
Comments are closed.