Соціум

Про експорт енергії та відключення «тих, кого не відключають» – розповідає технічний директор Прикарпаттяобленерго

Google+PinterestLinkedInTumblr

Зранку, 9 грудня, в ефірі програми «220 Вольт» на «Західному полюсі» технічний директор Прикарпаттяобленерго Олег Сеник уже традиційно відповідав на питання прикарпатців щодо відключень електроенергії.

Як зазначив Сеник, минулу добу ми пройшли по графіку, лишень по обіді були доведені додаткові обмеження, тож енергетики були змушені пів черги протримати на годину довше без світла, пише Репортер.

Сеник, директор, відключення, Прикарпаттяобленерго

Ліміт на нині практично не змінився 294 МВт – нам довели його минулої доби. Але уже зранку прийшло від повідомлення від диспетчера енергосистеми – зменшити споживання на 10 МВт. Це може призвести до того, що нам доведеться скоригувати графік протягом доби і вимикати на більш тривалий термін. Зараз ми пробуємо балансувати, щоб притримуватися графіка.

На питання слухачів, чи експортує Прикарпаттяобленерго електроенергію за кордон, Сеник відповів, що це просто технічно не можливо.

Ні, обленерго не має такої можливості ні теоретичної, ні практичної. Це не можливо. Обленерго не займається експортом електроенергії, це абсурдне твердження.

Прикарпаттяобленерго має ліцензію на розподіл електроенергії в області, пояснив він. Територія ліцензійної діяльності – це територія області. Обленерго є власниками мереж в області.

Ми лише доставляємо її до наших споживачів.

Також Сеник пояснив, що зараз опрацьовується варіант відключення тих споживачів, які живляться від мереж спільних з об’єктами критичної інфраструктури.

Наприклад, КМДА у співпраці з ДТЕК «Київські мережі» домовилися, що вони включають у графіки вимкнень цілий ряд будинків, котрі заживлені від мереж, якими живляться лікарні чи інші об’єкти, які не можна вимикати.

КМДА отримала від ДТЕК графік, в який вони включили ці будинки, але власне вимкнення цих будинків відбувається силами управляючих компаній чи ОСББ.

І ми з такою пропозицією звернулися до нашої ОВА. Якщо владі вдасться таке рішення прийняти, то це буде серйозною допомогою і нам, і всій області. Бо чим більше споживачів ми можемо залучити до вимкнень, то тим на менший термін доведеться вимикати всіх інших. Теоретично можливо вимкнення проводити силами самих власників будинків.

Також технічний директор звернувся з проханням до споживачів не перевантажувати кол-центр обленерго.

Ми щодня отримуємо до 9 тисяч дзвінків і з них переважна більшість питань пов’язані з тим, чому нема світла, чи чому будинок у такій черзі.

Кол-центр не встигає, велика частина втрачених звернень. І серед втрачених можуть бути дзвінки про те, що десь обірвався провід, лежить на землі.

Тому просимо – на сайті є пошта, звертайтеся туди, ми всі звернення обробляємо, уточнюємо, вносимо зміни.

Читайте також: Графік вимкнень електроенергії на 9 грудня

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.