Соціум

Премія Дарвіна: окупанти викрали джерела випромінювання з лабораторії ЧАЕС (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Окупанти, що перебували на Чорнобильській АЕС, викрали й пошкодили 133 джерела іонізуючого випромінення, сумарною активністю порядку 7 млн беккерелів.

Про це повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ).

премія Дарвіна ЧАЕС новини Івано-Франківська
©habr.com

За даними ДАЗВ, у Чорнобилі функціонували дві лабораторії для досліджень актуальних проблем радіаційного впливу, характеристик речовин, варіантів поводження з радіоактивними матеріалами.

У ДСП «Екоцентр» знищена центральна аналітична лабораторія з характеризації РАВ, при цьому відбулося несанкціоноване проникнення в сховище джерел іонізуючого випромінення, в якому зберігалися зразкові радіоактивні розчини та калібрувальні джерела, – повідомляють у ДАЗВ.

Читайте: Ворог безуспішно намагається прорватись під Ізюмом і штурмує Маріуполь – зведення Генштабу

При цьому, окупантами викрадено та пошкоджено 133 джерела сумарною активністю порядку 7 млн. беккерелів. Це можна порівняти із 700 кг радіоактивних відходів із наявністю бета та гамма випромінювання.

Навіть невелика частина цієї активності є смертельно небезпечною.

премія Дарвіна ЧАЕС новини Івано-Франківська

Російські загарбники-мародери також розграбували та знищили офіси й лабораторію Інституту проблем безпеки АЕС. Вони вивезли комп’ютери, оргтехніку, розбили або знищили лабораторне обладнання та вимірювальні пристрої, а ще пограбували гаражі з автотехнікою, яка використовувалася для доставки науковців на об’єкти досліджень, – повідомляють у ДАЗВ.

Так, у лабораторіях були джерела іонізуючого випромінювання та зразки паливовмісних матеріалів з об’єкту «Укриття», які науковці використовували для досліджень. Де ці матеріали – теж невідомо.

Найвірогідніше, вважають у ДАЗВ, що і джерела випромінювання, і частини палива окупанти вивезли «на сувеніри», і тоді ці «герої» заберуть премії Дарвіна навіть у тих приречених рашистів, які місяць вдихали пил Рудого лісу, перебуваючи в ньому. Адже носіння такого сувеніру із собою протягом двох тижнів неминуче призведе до радіаційних опіків, променевої хвороби та незворотних процесів в організмі.

Повідомлення про викрадення джерел випромінювання в ДАЗВ супроводили ілюстрацією:

Раніше міністр енергетики України Герман Галущенко відвідав ЧАЕС. Він показав, як рашисти голіруч копали заражені радіацією ґрунти.

Загарбники, які рили окопи у Чорнобилі, заслуговують на премію Дарвіна, – Верещук

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні