Соціум

Представники мюнхенського університету допомагають знайти спосіб відбудувати ІФНТУНГ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 5 серпня, фахівці Технічного університету Мюнхена за допомогою сучасного обладнання провели дослідження пошкоджених після російського обстрілу корпусів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Дослідження провели представники команди Технічного університету Мюнхена (TUM) у проєкті ScanPyramids Project, в результаті якого у Великій піраміді Гізи дослідники виявили таємну кімнату.

Зокрема, до Франківська приїхали професор Крістіан Гроссе та доцентка Ольга Попович, випускниця та колишня викладачка ІФНТУНГ.

Дуже важливо працювати над відновленням структури і, разом з тим, навчати студентів. У першу чергу – це налагодженням співпраці з університетом, – каже Крістіан Гроссе. – Я не інженер-будівельник, тому не можу давати оцінку конструкції. Але можу допомогти знайти рішення, як відбудувати це найпростіше і з найменшими затратами.

університету
Професор Крістіан Гроссе

За словами Крістіана Гроссе, університет має досвід у цій сфері. Спеціалісти університету співпрацюють з інженерними бюро, для яких важливо знати особливості інфраструктури будівлі та як виправити наявні дефекти. Рішення, знайдені в івано-франківському університеті, також зможуть допомогти і у проєктах в інших країнах світу.

Також я надіюся, що мій приїзд зможе надати хоча б невелику надію для українців, навіть таким невеликим вкладом, – каже німецький науковець.

Обстеження зруйнованих корпусів відбулося в межах міжнародного інтенсив-семінару «Застосування неруйнівного контролю при обстеженні будівельних та інженерних конструкцій.

Науковиця Ольга Попович

Німецькі дослідники використали восьмиканальний ультразвуковий пристрій та радарну антену, спрямовану на інтенсивне дослідження структури. Така техніка, зазвичай, використовується для дослідження армування у конструкціях та наявності прихованих тріщин або відшарувань. Зокрема, інспектували басейн, чаша якого була пошкоджена під час ракетного удару.

Басейн уже не новий, там уже була присутня корозія. Але через ударну хвилю тріщини вийшли на зовні, – говорить Крістіан Гроссе. – Тепер треба дослідити все, але є надія, що басейн вийде відновити.

Ольга Попович працює у Технічному університеті Мюнхена уже два роки. За її словами, для неї дуже важливо долучитися до відновлення України.

Читайте: Коридор за шевроном. Науковиця з Франківська працює у Мюнхені й досліджує таємниці пірамід

Я працювала в ІФНТУНГ, але, коли почалося повномасштабне вторгнення, була в декретній відпустці, – розповідає Ольга Попович. – Тоді знайшла проєкт, за яким українські науковці мали можливість долучитися до іноземних університетів. Так я почала працювати в Технічному університеті Мюнхена – після закінчення проєкту на постійній основі. Знання, здобуті у франківському виші, з нейруйнівного впливу знадобилися, але довелося довчатися. Адже у нас не використовують можливості цієї технології на повну.

Також метою приїзду науковців є навчання українських експертів з відновлення та студентів. У планах – зробити навчальний курс з відновлення пошкоджених будівель, а також організувати практику для студентів.

університету

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.