Соціум Фото

Правозахисники відвідали без попередження дитячий будинок у Долині і були приємно вражені (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
“В «Теплому домі» діти проживають в кімнатах від 2 до 4 осіб. Всюди охайні меблі та ремонти. За бажанням, у вільний час, діти можуть переглядати телевізор, користуватися комп’ютером, читати сучасну або класичну літературу”, – йдеться у звіті.

Моніторинговий візит до Долинського дитячого будинку «Теплий дім» здійснили регіональна представниця Уповноваженого ВРУ з прав людини в області Людмила Непийвода, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Світлана Дем’янчук та громадський монітор НПМ Галина Федюра.

Будівля дитячого будинку відремонтована та розфарбована у яскраві кольори, а площа навколо упорядкована клумбами і деревами. Майданчики укомплектовані з урахуванням особливостей і потреб підопічних.

smartcapture

“Діти за власним вибором можуть відвідувати гуртки як в дитячому будинку, так і за його межами. А працівники кухні готують страви, від яких діти у захваті. Є тут і скринька бажань, куди діти кидають побажання щодо меню. Діє тут і дитяча кухня, на якій вихованці самостійно готують страви. Крім цього, у будинку є ще хореографічний клас та сучасний спортзал”, – йдеться на сайті уповноваженої.

Для дітей з особливими потребами створено сприятливі умови для реабілітації. Укомплектовані сучасна медична частина, сенсорна кімната, кабінет логопеда, реабілітолога. Проводяться заняття з каністерапії, іпотерапії. Важливим є те, що можна простежити позитивну динаміку у вихованців.

Для собак, з якими граються та займаються діти, розроблено спеціальне дієтичне меню, а їхні продуктові запаси мають спеціально відведений склад і окремий холодильник.

За результатами моніторингу повідомляють, що педагогічний колектив закладу постійно працює над саморозвитком та освоюють нові методики роботи з дітьми. Директор установи знаходить додаткові джерела фінансування, завдяки чому є можливості для втілення різних задумів та потреб, організації відпочинку дітей у зимовий та літній періоди, окрім санаторно-курортного, передбаченого державою.

Водночас, було виявлено недоліки щодо доступності будівлі для маломобільних груп населення через пороги у приміщеннях. Діти, які проживають у «Теплому домі», потребують автомобіля для транспортування на заняття у басейн. А вуличний спортивний майданчик потребує килимового покриття для убезпечення дітей від травм.

Відповідні листи реагування будуть скеровані до Івано-Франківської обласної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.