Соціум

Понад 6000 благодійних обідів роздадуть у громадах на Прикарпатті

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Коломиї та Богородчанах відкрили соціальні їдальні для деяких категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Тут безкоштовно годують людей гарячими обідами. Таку ж підтримку отримують українці й на базі соціальної їдальні у Калуші. Організовує харчування громадська організація “Молода Просвіта Прикарпаття” у співпраці з органами місцевого самоврядування та при підтримці ACTED і UKaid, пише Репортер.

Перша їдальня почала роботу ще 12 грудня. Зараз процес надання допомоги налагоджено у всіх трьох громадах. Талони на допомогу вже отримали майже 200 нових мешканців Прикарпаття з числа найбільш незахищених ВПО. Планується, що харчуватимуть людей безплатними обідами впродовж наступних 30 днів.

В умовах постійних вимкнень світла було доволі непросто організувати й налагодити процес. Але все вдалося і безкоштовна видача у їдальні вже працює. Ми організували цю допомогу, бо розуміємо, як особливо непросто буває деяким переселеним сім’ям взимку у воєнний час, коли немає роботи, житла, – розповіла керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

Щодня харчування видають внутрішньо переміщеним одиноким батькам, багатодітним сім’ям, пенсіонерам та іншим, які не мають достатньо фінансових можливостей, щоб закривати всі базові
потреби.

Соціальну їдальню у Богородчанах з вітальним візитом відвідала заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко та розповіла, що на Прикарпаття продовжують прибувати українці з інших міст. Тому Івано-Франківська ОДА у партнерстві з місцевими та міжнародними організаціями далі шукають ресурси, щоб забезпечити людей житлом, обігрівачами, генераторами, термосами, теплим одягом та їжею.

Перші відвідувачі соціальних їдалень розповідають, що для них отримана допомога має суттєве
значення.

Коли ми сім’єю виїжджали з Маріуполя, не взяли нічого, бо залишали місто фактично під обстрілами. Перед цим тижнями сиділи у підвалі голодними. Було, заливали гречку окропом і напівсиру їли. Тому зараз нам дуже важлива вся допомога, яку отримуємо, – пригадує Юлія, яка приїхала до Богородчан з Маріуполя.

ВПО, які не встигли подати заявку на харчування, можуть ще отримати підтримку. У Коломиї відкрито реєстрацію на 15 вільних місць, а також на 40 – у Калуші. Заповнювати анкету запрошують у першу чергу ВПО, старших 60 років, а також всіх з числа переміщених осіб, кому необхідна така підтримка.

Соціальні їдальні у громадах організовує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта”. Допомога надана в рамках проєкту “Гуманітарна допомога у громадах, що знаходяться на лінії вогню та у громадах, що приймають внутрішньо переміщених осіб в Україні” при підтримці ACTED та UKaid.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.