Соціум

Понад 500 дітей-переселенців доєднаються до онлайн навчання в Івано-Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 14 березня в закладах загальної середньої та професійно-технічної освіти Івано-Франківської міської громади відновлюється освітній процес за дистанційною формою навчання, пише Репортер.

«Після початку повномасштабного вторгнення росії оголосили двотижневі канікули. Тепер навчальний процес відновиться у формі дистанційного навчання. Вже всі школи, вчителі й учні звикли до цього процесу і подають його на досить високому рівні», – розповідає директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігор Максимчук.

Зокрема у міській громаді до навчання долучиться 531 учень з числа внутрішньо переміщених осіб. Для цих дітей можуть застосувати форми дистанційного, сімейного, індивідуального чи екстернатного навчання.

Процедура така:
  • Батьки реєструються в гугл-системі або за номерами гарячої лінії (посилання на форми та контакти є на сайті департаменту, на Facebook сторінках кожного закладу освіти.
  • У заявці треба вказати своє місце проживання, клас, контактний номер тощо.
  • Після реєстрації освітяни опрацьовують кожну заявку та зв’язуються з батьками, щоб визначити заклад, у якому дитина буде навчатися (в залежності від місця перебування переміщеної особи).
  • Пізніше, повертаючись на своє постійне місце проживання, кожна дитина зможе отримати документ про те, яку програму вона виконала та які оцінки має з вивчених предметів.

Розклад занять буде гнучким, враховуючи наявність викладацького складу.

А у разі повітряної тривоги уроки будуть призупинятися і відновлюватися пізніше.

Олександра Савка, вчителка української мови та літератури Ліцею №3 розповідає:

«Впродовж останніх двох років наш ліцей здобув значний досвід у застосуванні технологій дистанційного навчання. У нашому ліцеї всі вчителі та учні працюють на платформі Classroom. Це застосунок, що дає можливість ефективно і синхронно діяти вчителю та учню. Звісно, дистанційне навчання не може повноцінно замінити традиційне. Але при певних умовах це досить ефективний спосіб взаємодії, бо дозволяє вчителю використовувати інтерактивні вправи, тестові технології, відео, мультимедійні презентації. А це пожвавлює освітній процес».

Вчителька ділиться, що діти отримують задоволення від роботи інформаційно-комунікаційних технологій та швидко пристосовуються до роботи в усіх мобільних застосунках. У різних школах для навчання використовують програми Classroom, Zoom, Meet, а також Telegram I Youtube.

«Не зважаючи на те, що в країні йде війна, наші діти мають право на освітній процес. Зокрема, у нас будуть навчатися діти внутрішньо переміщених осіб. Дякую вчителям та директорам шкіл, які з розумінням поставилися до того, що навіть в цих обставинах потрібно вчитися», – говорить міський голова Руслан Марцінків.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.