Соціум

Половина українців вважає карантинні обмеження для шкіл оптимальними – опитування

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
За даними дослідження соціологічної групи «Рейтинг», 40% опитаних негативно ставляться до запровадження обмежувальних заходів для навчання у школах, 30% – позитивно, 22% – нейтрально.

Серед тих, хто ставиться негативно, більшість має дітей до 17 років, пише Репортер.

 

Водночас, половина опитаних вважає оптимальними правила для шкіл, запроваджені владою з вересня цього року. Чверть вважає їх надто жорсткими, 11% – надто м’якими. Відносно більше тих, хто вважає запроваджені заходи жорсткими, серед тих, хто має дітей дошкільного віку.

49% підтримують обов’язкове носіння масок для учнів на перервах у школі, попри це 45% – проти такої ініціативи. Найбільше останніх серед тих, хто має дітей дошкільного та шкільного віку.

72% вважають, що навчання в школах цього року потрібно проводитися за традиційною системою (з відвідуванням навчальних закладів). 19% підтримують змішану форму (традиційну та дистанційну), лише 5% – повністю дистанційну. Відносно більше тих, хто підтримує інноваційні підходи до навчання дітей, серед респондентів молодої вікової категорії (18-29 років) та мешканців міст.

74% вважають, що ситуація з весняним карантином негативно вплинула на успішність навчання дітей у школах. 66% мають подібні очікування і щодо навчання цього року.

Школи чекають наказу. Як проходить навчання в «зонах» Прикарпаття (ІНФОГРАФІКА)

86% тих, чиї діти навчалися у школі цього року під час карантину, зазначили, що вони мали доступ до онлайн навчання. 14% – не мали. Основними причинами, які стали на заваді онлайн навчання, опитані, чиї діти не навчалися дистанційно, назвали відсутність інтернету (33%), погану організацію зі сторони навчального закладу (15%) та відсутність комп’ютера, планшету або мобільного телефону (14%).

47% опитаних, чиї діти навчалися онлайн, використовували для занять Viber, 28% – Zoom, 13% – Skype, по 11% – телеуроки або ж Google classroom.

61% зазначили, що заняття з дітьми онлайн відбувалися регулярно, 18% – що вони мали як регулярний, так і нерегулярний характер, і лише 10% сказали, що уроки відбувалися переважно нерегулярно.

Опитування соціологічна група «Рейтинг» проводила 1-5 вересня. Аудиторія: населення України від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму й Донбасу. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 – не більше 2 %.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.