Президент Віктор Янукович під час свого візиту до Калуша 12 листопада минулого року пообіцяв виділити кошти на будівництво перинатального центру. Тож, Івано-Франківщина має стати одним із п’яти регіонів, які отримають нові комплекси в рамках загальнодержавної програми «Нове життя».
Івано-Франківська міська рада 4 січня своїм рішенням відвела ділянку площею 3 га обабіч Калуського шосе під будівництво Івано-Франківського обласного перинатального центру. Нагадаємо, кілька років тому поряд з цією ділянкою був проведений аукціон на землю. Тож у майбутньому поруч планують побудувати супермаркет.
До речі, не всі депутати міської ради радо відгукнулися на пропозицію побудувати центр саме у Франківську. Основне зауваження стосувалося того, що питання не розглядалося на жодній із депутатських комісій. Ще міські обранці цікавилися – чому б не побудувати перинатальний, наприклад, у Тисменицькому районі? Зауважень виникло так багато, що депутат Богдан Федьків не витримав і сказав: питання навіть не підлягає обговоренню, треба голосувати – і все.
«Тут немає жодної політики, – запевнив Федьків. – Дивлячись на фракцію «Свободи», хлопці і дівчата повинні в першу чергу бути зацікавлені, щоб у нашому регіоні був такий перинатальний центр». Врешті проголосували.
За словами заступника голови ОДА Романа Іваницького, уряд планує виділити на будівництво перинатального 150 млн. грн. «Оскільки міська рада виділила земельну ділянку біля Калуського шосе, то туди треба підводити комунікації, – каже Іваницький. – Якщо ж цих коштів не вистачить, то буде, гадаю, дольова участь із містом. Адже у тому напрямку планується забудова величезного масиву, і земля практично роздана. Тому я не хочу розписуватися за міського голову Івано-Франківська, але думаю, що якщо буде потрібно, то доведеться підключити до фінансування і місто».
До речі, 30 млн. грн., які підуть на проектно-кошторисну документацію, вже є. Відтак, технічна робота починається. «Вже створено робочу групу, яка розробляє технічно-економічні показники для інженерного забезпечення будівництва», – додає Іваницький. Так, до кінця 2012 року приміщення, яке передбачається на 240 місць, має бути введене в експлуатацію.
Слід також додати, що після здачі нового перинатального центру приміщення старого звільниться. Нині воно належить до міської комунальної власності, яке область бере в оренду за символічну плату. Тому, коли пологовий переїде, міська влада одразу візьметься за це приміщення. Як каже головний лікар міста Тарас Масляк, ідей достатньо.
«Основна проблема міської медицини – це неповноцінна дитяча лікарня, – говорить він. – Там не вистачає площ, бо дітей в місті майже 47 тисяч. Тому ми думаємо зробити там міську дитячу хірургію, якої в нас взагалі немає, нас обслуговує обласна лікарня. Ще немає міської травматології, травмпункту, реанімації… Без сумніву, треба буде ще й коштів на обладнання. Але врешті зробимо в комплексі лікарню, яка буде обслуговувати усіх дітей міста».
Проте, як з’ясувалося, Івано-Франківську нині ще зарано аж так планувати. Адже на будівництво центру нині претендує і Калуш. За словами міського голови Калуша Ігоря Насалика, Калуська міська рада написала листа на ім’я голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяни Бахтєєвої, де висловила бажання, щоби перинатальний центр будувався у їхньому місті. До цього вони привели аргументацію: за 2010 рік Калуш закупив діагностичної апаратури на 92 млн. грн. Тож, говорить Насалик, затрати по перинатальному центру будуть уже не такі значні, як у Івано-Франківську.
«Тим більше, Калуш нині розглядається як госпіталь, який мав би обслуговувати п’ять районів, – продовжує Ігор Насалик. – Крім того, на сесію ми виносимо питання для відведення місця під будівництво. Тим більше, що в Калуші вже є практично завершений проект перинатального, з яким нам допомагають проектанти, що будували «Дитячу лікарню майбутнього».
До речі, Калуш отримав схвалення Тетяни Бахтєєвої, відтак питання зараз на розгляді прем’єра та президента.
Цікаво: хто переможе?
Comments are closed.