Соціум

Поліноз: вплив на якість життя і способи полегшення симптомів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Поліноз (лат. pollinosis) — це алергія на пилок рослин, що потрапляє в повітря під час їхнього цвітіння. Проявляється патологія алергічним ринітом і кон’юнктивітом. Алергічна реакція також може проявитись симптомами подразнення горла та бронхів. Часто уражається і шкірає

Причини виникнення полінозу криються у сезонному розпилюванні пилку, що відбувається навесні та на початку літа, коли рослини активізуються у своєму розвитку. Найчастіше такими алергенами є квіткові рослини, дерева й злакові. Вони, потрапляючи в дихальні шляхи, викликають запальні реакції, що призводять до кашлю та закладеності носа. Поліноз — сезонне захворювання, яке нерідко загострюються залежно від сезону пилкування певних рослин:

  • рання весна (березень-квітень);
  • початок літа (травень-липень);
  • ранньої осені (серпень-вересень).

Захворювання найчастіше вражає молодь. Зазвичай воно проявляється у віці від 10 до 20 років. Зазвичай поліноз є генетичною хворобою, але також може виникати в людей, які піддаються значному забрудненню повітря. Сприятливими факторами також є куріння (у тому числі пасивне) та нездорове харчування. Найчастіше люди страждають від алергії на пилок злаків і трав (80%), а також пилок дерев (35%).

Поліноз: ознаки патології

До найпоширеніших симптомів полінозу належать:

  • сінна лихоманка;
  • нежить та кашель;
  • напади чхання;
  • сльозотеча;
  • кон’юнктивіт;
  • пилкова астма;
  • атопічний дерматит;
  • кропив’янка;
  • підвищена температура.

Якщо ви страждаєте на поліноз, можете відчувати слабкість, занепад сил та навіть дратівливість. Важкість симптомів залежить від поточної концентрації пилку в повітрі, на яку впливають погода, вітер та вологість. Важливо знати, які саме рослини можуть викликати у вас алергію, щоб уникнути їх у момент цвітіння. Обчислення піка активності пилку та використання медикаментів з класу антигістамінів можуть допомогти впоратися з неприємними симптомами полінозу.

Лікування полінозу

Існує два методи боротьби з полінозом, а саме:

  1. Причинне лікування.
  2. Симптоматичне лікування.

Причинне лікування полягає насамперед в усуненні алергену з навколишнього середовища пацієнта. Для цього в домашніх умовах можна використовувати спеціальні фільтри для очищення повітря або замінити постільну білизну на ту, що не викликає алергії. У цьому випадку також варто подбати про відповідну профілактику, зміцнюючи та зволожуючи слизову оболонку носа. Одним з широко рекомендованим препаратом для цього є Еріус®.

Симптоматичне лікування, своєю чергою, базується на застосуванні відповідних антигістамінних, протианафілактичних препаратів, кортикостероїдів або протинабрякових засобів для слизової оболонки носа. Таке лікування має відбуватися під ретельним медичним наглядом.

Література

1. Alerg P. D., Allergy and pollinosis. Postepy Dermatologii i Alergologii, 2003, 20(4), 230.

2. Bartra J., Sastre J., Del Cuvillo A., Montoro J., Jáuregui I., Dávila I., Valero A., From pollinosis to digestive allergy, J Investig Allergol Clin Immunol, 19(Suppl 1), 2009, 3-10.

3. Valle C. et al.: Effects of sublingual immunotherapy in patients sensitised to Ambrosia. An open controlled study. Allergol. Immunopathol 2000, 28:311-7.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.