Соціум

Під пам’ятником у Чернівцях не виявили решток радянських військових

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У парку імені Шевченка у Чернівцях розкопали поховання під пам’ятником генералу Боброву, який нещодавно демонтували. Це зробили, щоб ексгумувати тіла радянських військових, які могли бути поховані у братській могилі. Ці тіла планували перепоховати на кладовищі. Водночас під час розкопок решток військових не виявили.

Про це у коментарі Суспільному розповів керівник підприємства, яке проводило розкопки, Василь Тимків.

Братську могилу розкопувало івано-франківське комунальне підприємство “Пам’ять”. Вони отримали архівні дані, що під пам’ятником поховані шестеро “військових-червоноармійців”. За словами директора підприємства Василя Тимківа деякі з них мали звання генералів та полковників.

Це досить високопоставлені керівні військові Червоної армії. Вони загинули за межами України під час бойових дій наприкінці Другої світової війни. Вочевидь, у тодішнього місцевого керівництва виникла ідея створити меморіал, на якому б вони розмістити відомих на той час військових керівників, – каже Тимків.

За його словами, були сумніви, чи справді під пам’ятником поховані ці військові, адже офіцери загинули у 1944 років, а меморіал звели у 1946 році. Про це йдеться в архівних документах. Під час розкопок ці сумніви підтвердилися – під пам’ятником не виявили тіл та ознак поховань.

Ці меморіали штучно створювали у радянський час після Другої Світової війни, щоб прославляти радянський імперіалізм. Показати, що окупанти – насправді визволителі. Наприклад, полковник Волошин активно боровся з українським національним визвольним рухом ще у 1918-20 роках, – розповідає директор підприємства.

Братську могилу розкопали у межах демонтажу пам’ятника радянським офіцерам. Тіла, які виявили б у могилі, планували перепоховати на території історико-культурного заповідника “Кладовища по вулиці Зеленій”, раніше у коментарі Суспільному розповіла начальниця міського управління охорони культурної спадщини Вікторія Діденко.

Для цього отримали дозволи від Мінкульту та документи на ексгумацію.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.