Соціум

Під час війни суттєво збільшується ризик захворіти на правець (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Смертельно небезпечна хвороба. Медики застерігають – під час війни суттєво збільшується ризик захворіти на правець. Це підступне інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему і викликає сильні судоми.

Від людини до людини воно не передається. Та бактерії, що його спричиняють, живуть у ґрунті, пилу та навіть кишковому тракті тварин. Тож інфікуватися можна навіть через крихітну подряпину, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Інкубаційний період недуги триває від 3 до 21 дня. Саме у цей період проявляються ключові ознаки – спазми м’язів та жахливі судоми. А смертність від правця сягає 70%. І єдиний відомий спосіб уберегтися від інфекції – це вакцинація. Діти повинні щепитися у віці 2-4-6 та 18 місяців, а потім – 6 та 16 років.

Опісля раз на десять років потрібно робити ревакцинацію. І препаратів для цього, наголошують лікарі, у всіх поліклініках міста наразі є в достатній кількості.

Читайте також: За тиждень юні коломияни зібрали для «десятки» 1700 гривень

Зараз у поліклініці для вакцинації дітей є достатня кількість вакцини для різних вікових категорій, – говорить лікарка кабінету профілактичних щеплень міської дитячої поліклініки Христина Судак.

Загалом від правця в Івано-Франківську щеплено близько 60% дітей. Із дорослими ситуація гірша – ця цифра сягає лише 10. Утім медики сподіваються – до кінця року процент значно зросте. Адже люди сьогодні почали активно вакцинуватися від небезпечної хвороби.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні