Соціум

Перше богослужіння ПЦУ провели в колишньому монастирі московському патріархату на Прикарпатті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Єпископ Феогност Бодоряк провів  Божественну літургію у Свято-Михайлівському монастирі ПЦУ в селі Баб’янка на Коломийщині. Донедавна храм належав до УПЦ МП. За богослужінням лунали особливі молитовні прохання за захисників України, пише Репортер.
Літургію провели з благословення митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа у співслужінні духовенства ПЦУ та отців-монахів з Манявського Великоскитського Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря. Про це повідомив Феогност Бодоряк:
За богослужінням лунали особливі молитовні прохання за захисників і захисниць які захищають Україну, за владу і побожний народ та за спокій душ усіх полеглих воїнів нашої Батьківщини і мирних жителів.
Монастир дотепер належав до Української Православної Церкви МП і розташований на території села Угорники, що зараз належить до Баб’янки. Там стоїть старенька церква. Над вхідними дверима вирізьблена дата освячення – 6 травня 1752 року. Місцеві старожили із покоління в покоління передають розповідь про Свято-Михайлівський Угорницький монастир.

Первісне розташування монастиря було приблизно за кілька метрів від теперішньої церкви, про що свідчать каталог середньовічних монастирів та церковна література XVII ст. На основі цих свідчень можна зробити висновок, що Угорницький Свято-Михайлівський монастир було закладено десь у першому десятилітті XVII ст. будівничим Адамом Балабаном.

А впорядковано – Іовом Княгиницьким (1550-1621). До нього Балабан звернувся у листі: «…єсть у моїй маєтності церковця мала святого Архістратига Михаїла. Я тебе задовольню всім, що потрібне, тільки спасайся і моли Бога за нас. А коли захочеш приймати братів однодумних, то я з дружиною своєю дамо вам потрібне, бо хочу мати в своїй маєтності богомольця і монастиря…».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.