Соціум

Перша вакцина від грипу цього року вже надійшла в аптеки

Google+PinterestLinkedInTumblr

Наразі державний контроль якості вже пройшла одна з вакцин проти грипу. Це чотиривалентна інактивована вакцина корейського виробництва.

Загалом 114 600 доз вакцини (серія Q60223033) отримали позитивний висновок про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів та надходять у продаж до аптек, повідомили у міністерстві охорони здоров’я.

Перша вакцина від грипу цього року вже надійшла в аптеки

Ще одна вакцина, яка буде доступною на українському фармринку, — чотиривалентна інактивована вакцина виробництва Франції (серія X3E722V). 151 100 доз цієї вакцини наразі перебувають на лабораторному контролі Держлікслужби.

Усі вакцини від грипу підлягають обов’язковому лабораторному контролю якості, який здійснює Держлікслужба України. Після перевірки та позитивного висновку про відповідність препарату вимогам державних і міжнародних стандартів, вакцини використовуватимуть у медичних закладах або вони надійдуть у продаж до аптек.

Читайте: Вакцина в дефіциті. Як у Франківську щепитися від грипу та скільки це коштує

Як нагадують у МОЗ, щороку в Україні реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких припадає на грип та ГРВІ. За тяжкого перебігу грип може спричиняти небезпечні ускладнення — захворювання серця, нирок тощо. Найдієвіша профілактика грипу — це щорічна вакцинація, яка є рекомендованою, однак не входить до переліку безоплатних вакцин.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.