Сухих дерев у Івано-Франківську вистачає. Вони є на вулицях Української дивізії, Млинарській, Сагайдачного та багатьох інших. Зрізання сухостою – процедура недешева (вартість рубки дерева може сягати тисячі гривень) і клопітка. Адже потребує цілу купу паперів – актів і погоджень. Може саме через те мешканці будинку на Млинарській, 40 уже цілий рік чекають, щоб їм зрізали чи хоча би почистили старі верби, які знаходяться у них перед вікнами.
«Пересохлі гілки при негоді обламуються, їх треба обрізати, – говорить мешканка будинку Галина Турковська. – У нас тут є дитячий майданчик, діти гуляють, тому це може закінчитися плачевно. Ми неодноразово зверталися і в ЖЕО, і в міськвиконком. Нам відповіли, що буде зроблено. Це ми слухали весь 2009 рік, слухаємо й понині».
Люди обурені тим, що на їхні прохання ніхто не зважає. Мовляв, гілки можуть обвалитися і впасти комусь на голову. А влада на це не реагує. Єдине, чого дочекалися мешканці, це відповіді від влади, де сказано, що їм зрубають п’ять тополь, які ростуть зовсім поруч.
«Ми ті тополі рубати не просили, – кажуть мешканці. – Нащо ж вони їх рубають?».
Начальник міського управління ЖКГ Петро Косюк каже, що обрізати дерева чи зрізати крону можна тільки в міжвегетаційний період (з другої половини жовтня до першої половини березня). «Бо якщо обрізати у вегетаційний період, дерево може всохнути, – говорить Косюк. – Тоді прийде «охорона природи» і оштрафує. А штрафи можуть сягати десятків тисяч гривень. Тому у вегетаційний період ніхто не буде обрізати дерево». Втім, Косюк переконаний, що ці дерева можна «підстригти» ще цього сезону. Звісно, ж якщо буде погодження органу охорони природи.
Заступник начальника виробничо-технічного відділу УЖКГ Марія Вершило каже, що зрізати верби вони не мають права, єдине, що можуть, – це омолодити (обрізати крону). Але поки що їх немає у списку. А от щодо тополь, то все, так як розповідали люди: вони у списку є та скоро їх зрубають. «Збоку є аварійна тополя, вона падає на будинок», – говорить Марія Вершило.
За словами Вершило, вона разом із майстрами ЖЕО вирішила не чіпати верби і зрубати тополі. Мовляв, жодної краси від тих тополь і так немає.
Натомість, якщо згадати, що на місці цих тополь один із депутатів міськради збирається «будуватися», то підозрюємо, що краси там ніхто і не збирається шукати. А оскільки в обрізанні верб депутати не зацікавлені, то саме тому вони не потрапили до списку. Врешті комунальники пообіцяли спробувати почистити ті дерева. А часу до вегетаційного періоду залишилося зовсім небагато…
Юрій Соловей:
У значній кількості дворових прибудинкових територій є проблеми із недоглянутими деревами. Є частина дерев, які треба привести до порядку, а інші є достатньо старими – їх треба рубати. Місто має зробити інвентаризацію дерев, аби визначити, які треба зрізати, а які почистити. Цей випадок створює реальну загрозу безпеці людей. Насправді влада не має чекати звернень мешканців чи втручання ЗМІ. Вона повинна діяти сама.
Comments are closed.