Після того, як понеділкового вечора пішов дощ, наступного дня ситуація в Івано-Франківську була жахливою: люди ледве повзали вулицями, падали через одного. При цьому комунальники запевняли – вони роблять усе можливе. За словами головного лікаря міста Тараса Масляка, за понеділок 10 січня в місті було сім травм, пов’язаних з ожеледдю, а вже вночі на вівторок (до 6:00) кількість травмованих збільшилася вдвічі – до 14.
Як повідомила на оперативній нараді начальник служби оперативного реагування Тетяна Клочко, за тиждень (3-9 січня) на вулицях міста травмувалися 62 людини. З них 16 випадків сталися біля торгових закладів або на ринках міста. «У цей перелік неодноразово потрапляють великі торгові заклади – «Сільпо» та «Велес», – сказала Клочко.
Начальник муніципальної інспекції з благоустрою Степан Кукула вважає, що протягом минулого тижня комунальники працювали задовільно: сміття вивозили, контейнерні майданчики прибирали, дворові території посипали піскосоляною сумішшю.
«За попередній тиждень, – зазначив Кукула, – ми з працівником управління торгівлі обійшли всі ринки і дали приписи, щоб вони для забезпечення нормального руху громадян посипали територію піскосоляною сумішшю. Ці приписи виконувалися, але все одно є окремі випадки, коли люди падають».
Кукула підтвердив – у вівторок ситуація погіршилася. Мовляв, це такий собі казус природи, коли дощ падає на твердий замерзлий сніг, а в результаті утворюється ожеледа. Відтак, тротуарами стало важко рухатися. Проте, вигороджував Степан Кукула комунальників, всі ЖЕО задіяні, двірники посипають тротуари та двори.
З льоду – до суду
Начальник міського управління торгівлі Ігор Витриховський каже, що ще 13 грудня мер міста Віктор Анушкевичус підписав розпорядження, згідно з яким підприємці мають прибирати свою прилеглу територію. А якщо це розпорядження не виконується, то інспекція з благоустрою штрафує порушників.
Витриховський вважає, що люди, які травмувалися на території супермаркету чи ринку, можуть звернутися із позовом на підприємця до суду. «Є закон, і суддя вирішить цю проблему, – каже він. – Якщо винен підприємець чи влада, то винний має відповідати. Спробуй поставити щось на територію підприємця? Не поставиш, бо це його територія. Тож підприємець повинен тримати її в чистоті».
А начальник міського управляння ЖКГ Василь Білик каже, що розуміє – позиватися можуть не тільки до підприємців, а й до комунальників. Проте, таких випадків за своєї пам’яті Білик не пам’ятає.
Ожеледь – страшна
За словами заступника начальника міського УЖКГ Миколи Матіїва, 318 двірників ЖЕО щодня прибирають 1,7 млн. квадратних метрів прибудинкової території (з 7 до 13 години). «Безумовно, що всі будуть казати, ніби ніхто не бачить двірників, – каже Матіїв. – Але я сьогодні проїжджав територію третього та четвертого жеків, вулиця Бандери була посипана, і двірники пішли далі посипати в двори. Крім того, будемо просити КП ДРЕУ, щоб вони допомогли, бо двірники не встигають».
Матіїв запевнив, що ДРЕУ зараз стало дуже помічним для жеків, мовляв, добряче виручають з посипанням вулиць. Проте, найбільше питань виникає з вуличками приватного сектору. Ці площі до прибирання жеками не включені, адже люди, які проживають у приватному секторі, за послуги ЖЕО не платять.
Тож комунальники прибирати не можуть – тариф не дозволяє. А мешканці прибирання ігнорують. Микола Матіїв запевнив, що разом з інспекцією благоустрою буде думати про те, як примусити людей прибирати свою прибудинкову територію.
Перший заступник міського голови Зіновій Фітель у вівторок звернувся до комунальників ледь не з криком душі: «Шановні начальники ЖЕО, я вас просто прошу, зараз після наради ви всі дзвоните головним інженерам і виводите на вулиці всіх, кого можна вивести, тому що ожеледа дуже страшна. Ми зараз говоримо про травматизм, але він на сьогодні ще є в межах нормального показника. Бо те, що нині твориться по тротуарах – це страшна ситуація».
До речі, за словами сільського голови Микитинців Михайла Сіщука, у них в селі люди прибирають кожен біля свого двору. Правда, спершу їх треба було переконати.
Comments are closed.