Соціум

Освіта для особливих дітей. Як у Яремче працює інклюзивно-ресурсний центр

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Яремчанській громаді є 62 дитини, які відвідують інклюзивно-ресурсний центр. Це діти з найрізноманітнішими діагнозами – затримка розвитку мовлення, інтелектуальні порушення, порушення аутичного спектра та інші. І основне завдання центру – щоб усі ці діти змогли здобути якісну освіту.

Ми працюємо на те, щоб кожна дитина навчалась, розвивалась та інтегрувалась у суспільство, – розказує Анастасія Кубарич, керівниця Яремчанського ІРЦ. – Основною діяльністю центру є комплексна оцінка. Тобто до нас звертаються батьки і фахівці проводять обстеження дитини. І, незважаючи на те, які особливості є у дитини, ми стараємося, щоб для кожної була правильно організована інклюзивна форма навчання.

55 дітей з громади навчаються у школах за інклюзивною формою навчання, 7 дітей – вчаться в центрі за індивідуальною формою.

Корекційно-розвиткові заняття проводяться тут, в центрі, – каже директорка, – І є заняття, де фахівці їздять до діток додому. Це дуже складна категорія дітей.

Освіта для особливих дітей. Як у Яремче працює інклюзивно-ресурсний центр

В центрі є бігова доріжка, тренажер-сквіз для діток з розладами аутичного спектра, реабілітаційні бруси, сухий басейн, батут, інше обладнання. З дітьми працюють практичний психолог, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог та вчитель-реабілітолог. Заняття, згідно зі стандартами, триває 20 хвилин.

Але ми стараємося проводити довше, так, щоб дітки позаймалися і потім ще додатково погралися, – каже Анастасія Кубарич.

Інклюзивно-ресурсний центр – це, перш за все, підтримка діток з особливими освітніми потребами. І разом з цим інтеграція цих діток у суспільство, – додає Анастасія Кубарич. – Батьки не завжди хочуть приймати, що щось не так із дитиною, але ми тут, щоб дати підтримку. Якщо є якесь занепокоєння щодо розвитку дитини, обов’язково приходьте…

Вчитель-реабілітолог Ірина Марчук розповідає, що найбільше у них дітей з розладами аутичного спектра.

Це більша частина наших діток, – каже вона. – От є діти, в яких порушення мовлення, і коли батьки приходять на обстеження, то фахівці ставлять саме такий діагноз.

Читайте: «Щоб українці не виїхали з України» – як живе й розвивається Яремчанська громада

Роман Якубовський, перший заступник міського голови Яремче, розповів, що інклюзивно-ресурсний центр у новому приміщенні працює близько семи років. Раніше його фахівці мали по кабінету у двох ліцеях громади.

І коли в Центру зайнятості через скорочення звільнився перший поверх, то ми одразу стали думати, як можна використати це приміщення, – каже він. – Вирішили зробити тут оновлений центр, щоб дати змогу дітям краще вчитися. Ми взяли це приміщення в оренду, провели тут ремонти.

Читайте: До гір і річок. Як цього літа працюватимуть дитячі табори на Прикарпатті

У Яремче працює інклюзивно-ресурсний центр

Крім того, коли почалося вторгення, у громаді поселилися чимало переселенців. Нині у школах і садках громади вчаться 250 дітей ВПО.

Відповідно збільшилася кількість дітей на інклюзії, – каже Якубовський. – І такий центр дає змогу дітям розвиватися.

Читайте: «У війську всім байдуже, ким ти був колись»: у Франківську провели тренінг про комунікацію з ветеранами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.