Сьогодні в Івано-Франківську триває перереєстрація дітей у дошкільні заклади. Перед впровадженням цього проекту батькам обіцяли – все робиться для того, аби унеможливити хабарництво, все буде чітко та прозоро. Але нині деякі батьки дізнаються, що їхні діти чомусь «віддалилися» в чергах.
«У вересні, коли ми ставали на чергу у садочок, то були 34, – розповідає франківчанка Ольга Андріяшко. – А коли прийшли перереєстровуватися, то виявилося, що ми – 58». Жінка запевняє, що телефонувала до завідуючої свого садочка, а та відповіла, що в чергу треба було внести так званих «осінніх» дітей. «Що це за діти і чого через них моя дитина має йти у садок пізніше? – питала Ольга. – Крім того, у реєстраційній палаті нам зразу номер не дали, а сказали, що дадуть реєстраційну картку після 2 квітня. І тоді я вже побачу, яка моя дитина є за списком».
Як виявилося пізніше, випадок пані Ольги далеко не поодинокий. І у нашому місті є чимало батьків, здивованих такими змінами.
За поясненнями ми звернулися в управління освіти МВК, адже саме звідти до реєстру подавали списки дітей, які вже стоять на обліку. За словами Галини Сич, головного спеціаліста з питань дошкільної освіти управління освіти міськвиконкому, ці списки передавали самі завідуючі садків, тож відповідальні – вони. Тож одразу звертаємося до завідуючої ДНЗ №29 «Кобзарик» Ірини Дорожівської. Саме у цьому садку стояла на обліку дитина Ольги Андріяшко. Трохи спантеличена дзвінком завідуюча все ж пояснила, що то за «осінні» діти. Для прикладу, є дитина, котрій 5 вересня виповнюється три рочки. Вона мала б стояти на облік в ясельну групу, де діткам на 1 вересня виповнюється два роки, а не в молодшу, де дітям, знов таки на 1 вересня, вже є три. «Логічно, що батьки хотіли, аби така дитина йшла в молодшу групу, тож ми йшли їм назустріч, – каже Ірина Дорожівська. – При перереєстрації списків у загальноміський реєстр, дітей, яким не виповнилося на 1 вересня повної кількості років, ми перевели до тієї вікової категорії, яка відповідає віку дітей до 1 вересня. З обов’язковим врахуванням точної дати реєстрації на облік у ДНЗ та при погодженні з координаторами проекту. Тому й змінився порядковий номер дітей».
Якщо простіше, то дитину, яка «не по праву» стояла на обліку в одній групі, перевели в ту, де вона мала бути згідно з віком. А місце їй у цій групі виділили згідно з датою, відколи батьки поставили її на облік.
Дорожівська запевнила: якби тих діток зараз не перевели в іншу чергу, то система автоматично виключила б їх з черги на молодшу групу та поставила у самий кінець черги на ясельну.
Те, що програма «нелояльна» до «осінніх» дітей, підтвердила й керівник проекту електронної реєстрації Христина Федотова. «Програма вимагає так, як вимагає закон про дошкільну освіту, – говорить вона. – А закон каже, що дитині є стільки років, скільки їй виповнилося на 1 вересня. На жаль, ми не маємо права порушити закон. Хоча нам самим це не подобається».
Завідуюча «Кобзарика» Ірина Дорожівська запевнила, що батьки, які потребують пояснень, можуть звернутися до неї та побачити всі необхідні документи. Сподіваємося, що батьки не відмовляться від такої можливості, бо ж тільки такий контроль зможе відмести усі сумніви щодо чистоти формування списків. Маємо надію, що й завідуючі інших садків, не відмовлять батькам у такому проханні.
Що ж до видачі карток перереєстрованим дітям аж у квітні, то з цим набагато простіше, запевнила Христина Федотова. «От прийшла першою на перереєстрацію дитина, яка стояла на черзі двадцятою, і система автоматично поставить її першою, – пояснила Федотова. – Саме тому ми спершу мусимо провести перереєстрацію дітей, а вже тільки потім зможемо надрукувати картки й видати їх батькам. Надалі, коли буде відбуватися реєстрація діток, картки видаватимуть одразу».
Видається, що наразі саме суворість освітянських законів стала найбільш очевидним недоліком системи електронної реєстрації. Як не крути – якщо ваше чадо народилося хоча б на день пізніше 1 вересня, йому доведеться йти у садок з майже на рік молодшими дітками. Принаймні, так зараз стверджують ті, хто за це відповідає. Або доведеться давати хабар комп’ютеру.
Comments are closed.