Соціум

Оформлення купівлі продажу квартири у нотаріуса: як укладається угода

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Відмінність нотаріальної угоди від звичайної, що складається в письмовій формі між сторонами полягає в тому, що нотаріус додатково перевіряє документи і правомочності кожного причетного до процесу купівлі-продажу. Це сприяє дотриманню правової чистоти угоди та мінімізує ризики сторін.

Особливості угоди

Вартість нерухомості та її стан накладає зобов’язання на її покупця перевірити чистоту угоди. В рамках перевірки запитуються відомості про осіб, зареєстрованих в будинку або квартирі (якщо мова йде про житловий об’єкт). Також перевіряються правомочності продавця та інші аспекти.

Це великий шмат відповідальної роботу, яку має виконувати незалежна особа, а саме нотаріус. Та обирати спеціаліста потрібно уважно. Наприклад, нотаріус Кучма Крістіна Сергіївна знається на цих справах досконало, про що свідчить кількість задоволених клієнтів та укладених угод.

Отже, далі сторони домовляються про ціну і тільки після цього складають угоду. До підписання основної угоди сторони можуть укласти попередній договір https://uslugi-notariusa.com/oformlenie-dogovorov/predvaritelnyj-dogovor, який містить всі умови, щодо подальшого виконання операції. Цей етап також передбачає підготовку пакету документів для нотаріального супроводу угоди.

Доволі часто на цьому кроці покупець вносить завдаток. Оформляється внесення забезпечення по-різному, іноді в рамках попереднього договору. У судів немає єдиної думки про те, чи можна так робити, тому щоб уникнути непотрібних суперечок завдаток краще оформляти окремо, звернувшись до нотаріуса на Печерське. Тільки нотаріально забезпечений договір матиме силу в судді у випадку непорядності однієї зі сторін угоди.

Наступний етап – складання основного договору нотаріусом. Сторони можуть перевірити текст угоди і додати в нього свої корективи. Особливо уважно слід поставитися до відповідальності за порушення встановлених зобов’язань: функції нотаріуса при операціях з нерухомістю полягають в тому, щоб договір відповідав вимогам закону і не був скасований судом в разі його оскарження. В угоді рекомендується визначити, хто платить нотаріусу при продажу квартири. Несення витрат визначається за домовленістю сторін.

Плата за послуги може бути розподілена рівномірно або повністю обов’язковими покупцеві. Сторони у присутності нотаріуса скріплюють підписами договір. Після чого разом з пакетом документів направляється на державну реєстрацію. Такий спосіб звернення істотно заощаджує час сторін і скорочує період обробки запиту у відповідних органах до мінімального.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.