Соціум

«Обдаровані діти будують майбутнє»: як учні з Бурштина побачили в Польщі інші будні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Обдаровані діти будують майбутнє» – саме під такою назвою Бурштинський ліцей №3 влітку став одним із переможців українсько-польського проєкту, анонсованого Міністерством молоді і спорту України. А вже 11-16 вересня діти з Бурштина мали змогу відвідати сусідню Польщу. Там вони гідно представили не лише свій регіон, але й державу.

«Обдаровані діти будують майбутнє»: як учні з Бурштина побачили в Польщі інші будні

Проєкту передувало підписання угоди про співпрацю з польською школою із села Жегестів, що біля словацького кордону. З польського боку підпис поставила директорка школи Лідія Лукашік .

Проєкт загалом посприяв зміцненню міжкультурного діалогу через розвиток і підтримку обдарованих дітей. Учасники з обох сторін отримали нові знання, пізнали культуру сусідньої держави, розвинули комунікативні, інтелектуальні та творчі вміння.

П’ять днів без тривог, без страху перед війною.

Українські діти відпочили не лише фізично, але й емоційно.

Як діти з Бурштина побачили в Польщі інші будні

Поїздка до міста Мушина, що біля Жегестова, де й відбувався сам проєкт, була доволі насиченою. Завдяки чіткій організації польських колег, а саме Івони Романяк, яка очолює фонд «Bratnia dusza», й безпосередньо дирекції Бурштинського ліцею №3 вдалося реалізувати незабутній проєкт.

Що цінно, цей фонд з 2014 року активно допомагає ЗСУ та цивільним вижити в цій жахливій війні.

Кожен день був наповнений цікавими розвагами, тренінгами, інтерактивними квестами. Молодь з двох країн мали змогу покращити свій особистісний потенціал. Крім того, обмінялися програмами розвитку обдарованої молоді.

Незабутнім був і День культур, де українська та польська сторони представила один одному власний концерт. Учасники зачарували своїм національним строєм, краще пізнали українську та польську культуру, а на завершення обмінялися подарунками.

Головним меседжем концерту було донесення до польської публіки, що в Україні триває війна. І відрадно, що поляки продовжують підтримувати Україну в цій боротьбі.

У межах обміну молодь також відвідала спільні екскурсії до курортного містечка Криниця-Здруй, яке надто нагадує український Трускавець, та села Жегестів. Початкова місцева школа справила неабиякі враження. Хоч і невеличка, але наповнена всіма необхідними обладнаннями для інтелектуального зростання учнів.

Крім того, учасники проєкту милувалися краєвидами польських Татр, звідали Краків, а завершенням насиченої програми була поїздка до Словаччини на термальні басейни.

Вражень безліч. Попереду, за словами директорки Бурштинського ліцею №3 Руслани Лащ, амбітні плани на нові проекти. Головне – спільна підтримка у досягненні цілей.

Авторка: Юлія Марцінів

Читайте: У Бурштині старшокласники зробили постановку до роковин Шевченка й зібрали 18 тис грн для поранених

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.