Соціум

Нульовий кілометр українських залізниць відсьогодні у Києві, – Олександр Камишін

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Укрзалізниця в рамках старту масштабної програми дерусифікації буде обраховувати нульовий кілометр від головного столичного вокзалу станції Київ-Пасажирський. Про це повідомив голова правління Укрзалізниці Олександр Камишін під час презентації програми, пише Репортер.

нульовий кілометр, Камишін

Починаємо з нуля. Раніше ми бачили кілометражні позначки на головному вокзалі країни, на яких було зазначено 856/857 км. Чому? Тому що близько сотні років ми мали розрахунок нульового кілометру від росії. Кладемо цьому край. Відтепер нульовий кілометр українських залізниць тут, у Києві, на Центральному вокзалі, — наголосив він.

Читайте також: «Діти навіть не плакали». Начальниця поїзда Галина Соловей про перші евакуаційні рейси (ФОТО, ВІДЕО)

Олександр Камишін також представив уже встановлену символічну нульову позначку на першій платформі Центрального вокзалу станції Київ-Пасажирський і повідомив, що протягом найближчих 3 років усі кілометрові знаки на залізниці будуть замінені на сучасні світловідбивні.

нульовий кілометр, Камишін

Для нас це не лише символічно, а й вирішує питання безпеки та ефективності руху, бо велика частина цих знаків не мінялася з середини минулого сторіччя», – зазначив пан Камишін.

АТ «Укрзалізниця» розпочинає трирічну програму «Залізна українізація», що має на меті повністю позбутись імперських та російських назв, позначок, зображень на будь-яких об’єктах залізничного транспорту. Комплексна програма розрахована на 2023-2025 рр. За ці три роки в декілька етапів планується українізувати все, що повʼязує залізничну галузь України з країною-агресором: назви залізниць, позначки кілометражу, сигнальні позначки, радянські барельєфи, назви станцій тощо.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.