Нефрологи Івано-Франківської обласної клінічної лікарні допомогли 65-річній жительці Рогатинщини Олесі Поритко. У жінки діагностували рідкісне захворювання – мікроскопічний поліангіїт.
Про це повідомляє Репортер з посиланням на КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.
Пацієнтка розповідає, що захворіла раптово. Каже, не вірилося, що може бути щось серйозне, допоки не дійшло до реанімації.
У квітні минулого року прикарпатка опинилася в районній лікарні з альвеолярним набряком легень. Після двох тижнів лікування стан пацієнтки покращився, її виписали додому, але восени недуга повернулася знову.
За словами Олесі Поритко, загальну слабість відчувала постійно, особливо в ногах, колінах і в суглобах, які боліли так, що вночі не могла заснути.
Півроку практично не спала, все думала, що минеться, тому по медичну допомогу звернулася лише тоді, коли вже не могла дихати, – говорить жінка.
Після госпіталізації вдруге у Рогатині її лікували від набряку легень та анемії важкого ступеня. Аналіз показав дуже низький рівень гемоглобіну – 51-56 г/літр (при нормі 120-140 г/л). Крім того, виявили порушення функції нирок. Уже після цього скерували жінку на консультацію до нефролога в Івано-Франківську обласну клінічну лікарню.
У медзакладі оперативно діагностували мікроскопічний поліангіїт – рідкісне автоімунне захворювання, при якому відбувається паралельне враження легень і нирок.
Людина при цій хворобі відчуває постійну загальну слабкість за рахунок ураження мікроскопічних судин декількох органів та важкого ступеня анемії, – йдеться в повідомленні.
За словами завідувачки відділення Мар’яни Лесів, статика свідчить про те, що трапляється 13-20 випадків на мільйон населення. У нашій області за рік виявляють приблизно один такий випадок. І дуже часто у людей старшого віку.
Найнебезпечнішим для 65-річної пацієнтки було порушення функції нирок, яке прогресувало. Його швидко виявили завдяки біопсії.
Наша область – одна з небагатьох в Україні, де роблять патоморфологічну біопсію нирки, що гарантує 100% постановки діагнозу, кажуть у лікарні.
Лягла пацієнтка у вівторок, в середу зробили біопсію нирки, а в четвер почали лікувати. Бо це діагноз серйозний – швидкопрогресуючий гломерулонефрит. За хворобу пані Олесі ми взялися за найсучаснішими протоколами лікування. Це патогенетичне лікування: гормони (глюкокортикостироїди) плюс цитостатики і обмінний плазмаферез, – каже лікарка Наталія Вівчар.
“Це тяжке лікування… Проте вже маємо позитивний ефект, – функція нирки починає відновлюватися. Є шанс завести нашу хвору в ремісію”, – говорить заввідділення Мар’яна Лесів.
Сама ж пані Олеся каже, що почувається набагато краще, щиро вдячна лікарям за допомогу й дуже хоче повернутися до звичних господарських справ вдома, до дітей і внуків.
Читайте: Руслан Марцінків: Реабілітація зараз максимально актуальна
Comments are closed.