Соціум

Навчання в європейських країнах: основні страхи абітурієнтів

Google+PinterestLinkedInTumblr
Більшість молодих людей мріє вчитися в університетах і коледжах Європи. Це може стати поворотним моментом у житті, який визначає все майбутнє.

Серед переваг можна відзначити наступні:

  • Престижність навчання у Європі – дипломи університетів Польщі, Німеччини, Словенії цінуються дуже високо.
  • Можливість досконально вивчити англійську мову та інші мови.
  • Можливість пройти стажування в європейських компаніях.
  • Майже гарантоване працевлаштування за кордоном.

Незважаючи на явні плюси, далеко не всі абітурієнти можуть зважитися на цей крок, вважаючи, що за кордоном вчитися надзвичайно складно. Розглянемо основні страхи абітурієнтів.

Страх 1: Освіта за кордоном дуже дорога

Це основний страх абітурієнтів, більшість з яких живуть не в найбагатших сім’ях. І він виправданий, тому що в багатьох університетах Європи оплата навчання досить висока. У той же час, ряд навчальних закладів надає матеріальну допомогу талановитим і працьовитим студентам у вигляді стипендій, грантів.

До обов’язкових витрат слід додати оплату за проживання, харчування, передбачити інші витрати. Також перед вступом необхідно дізнатися, чи не підвищує навчальний заклад оплату за кожен семестр.

Страх 2: Складності з вивчення мови

Рівень володіння іноземною мовою у вчорашніх абітурієнтів іноді залишає бажати кращого. Загалом молоді люди бояться, що вони не зможуть вільно спілкуватися з місцевим населенням, розуміти навчальні дисципліни, здати мовний іспит. У цьому випадку доцільно записатися на курси, що відкриваються при навчальних закладах. Та й занурення в мовне середовище допоможе швидше освоїтися, адаптуватися, і на практиці застосувати отримані знання.

Страх 3: Ностальгія за рідними землями, родичам і знайомим

Переїзд навіть короткостроковий в чужу країну – це завжди стрес. Незнайома обстановка, інша культура, чужий менталітет, відсутність друзів багатьох молодих людей відлякує.  Так, вчорашнім школярам, ​​які ніколи не виїжджали за межі своєї області, буде нелегко.  Період адаптації, на щастя, триває недовго, до того ж молодь набагато легше сприймає все нове, так що вже через кілька тижнів, а то і днів, цей страх буде здаватися смішним.

Страх 4: Втрачені можливості, втрачений час

Стереотип, що навчатися можна тільки дуже молодим людям, вчорашнім школярам, ​​давно застарів. Сьогодні цілком успішно навчаються люди середнього і навіть старшого віку. У навчанні вони роблять великі успіхи, тому що до можливості отримання престижного диплому, підходять мотивовано. Гарним стимулом в успішному засвоєнню знань може бути стипендія від навчального закладу.

Страх 5: Боязнь відставання і неуспішності

У будь-якому навчальному закладі може бути складно. У Європі до якості знань, отриманих студентом, відносяться ще суворіше. У цьому питанні все залежить від студента. Якщо він налаштований серйозно, має солідний багаж знань, виявляє старанність, то він буде засвоювати навчальну програму без труднощів. Якщо приділяти заняттям багато часу, вивчати додаткову літературу, то результат не змусить себе чекати.

Освіта студентів в навчальних закладах Європи може стати набагато ближче, ніж думають деякі абітурієнти. Потрібно не боятися змін, швидше адаптуватися до нових умов.  Диплом європейського ВНЗ – це відкриті двері багатьох передових компаній. Маючи диплом на руках, можна не боятися залишитися на узбіччі життя. Також, практика і стажування в компаніях Європи стануть додатковим дуже вагомим плюсом на користь фахівця з престижним дипломом перед усіма іншими претендентами.

На правах реклами

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.