Соціум

Наступного тижня на Прикарпатті будуть кращі ліміти і легші графіки вимкнень – Сеник

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 7 червня, директор з управління активами АТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник в ефірі радіо “Західний полюс” повідомив, що у зв’язку із виведенням із ремонту одного із атомних блоків, на споживачів чекають легші графіки вимкнень. Втім, така передишка триватиме орієнтовно тиждень. Також Сеник анонсував новий експеримент із доведенням лімітів від “Укренерго”, що мав би забезпечити більш рівномірне відключення від електроенергії для усіх користувачів, пише Репортер.

Чому є відхилення від графіків?

Треба розуміти технологію зміни черг. Коли черга вимкнута і ми маємо цих споживачів увімкнути і вимкнути наступних, то спочатку відбувається вимкнення наступних. А потім вмикають споживачів попередньої черги. Зміни відбуваються впродовж 10-15 хв. Тому абсолютне дотримання графіків – не можливе. А з ручними графіками зміна може тривати від 40 хв до години.

Коли маємо чергу ручну – 6.1 чи 6.2, електромонтер по черзі вимикає рубильники. На кожній підстанції це відбувається впродовж 5 хв і він їде тоді до наступної підстанції. Тоді вимкнення однієї черги відбувається не 10-15 хв, а до години. І так само до години відбувається увімкнення наступної черги, – пояснює Сеник.

До теми: На Прикарпатті змінюються графіки погодинних вимкнень у зв’язку з проведенням тестувань випускників

Для чого вимикати світло у нічний час?

Сеник пояснює, що дефіцит повязаний з тим, що нас вибиті теплові електростанції, які забезпечували регулювання навантаження. Нині в ремонт виводять атомні блоки, котрі раніше працювали, і забезпечували атомну генерацію електроенергії вночі. Тому тепер і вночі є дефіцит.

Сподіваємося, що цієї ночі включать з ремонту один блок і на вихідні ситуація буде легшою, – прогнозує Олег Сеник. – На наступний тиждень прогнозують кращі ліміти і “лайтовіші” графіки. А десь через тиждень буде виведений в ремонт наступне обладнання і передишка закінчиться.

Аби було чесно

За словами Олега Сеника, зараз проводиться експеримент через запитання до справедливості розподілу лімітів. “Укренерго” запроваджує спосіб обмеження, коли будуть доводити не ліміт, а кількість черг, які потрібно вимкнути.

Нам буде сказано, що в таку годину ми застосовуємо, наприклад, дві черги, в наступну – три черги, потім – півтори. І ми залежно від цього завдання будемо комбінувати коли і скільки черг вимикати. Такий експеримент, напевно, буде застосовано вже на ці вихідні, – пояснює Сеник.

До теми: Графіки погодинних вимкнень на п’ятницю, 7 червня

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.