Соціум

Нанотехнології на Прикарпатті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Півтора року тому на базі Прикарпатського національного університету імені Стефаника створили науково-освітній центр «Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії». Створений він був після перемоги у конкурсі за участі багатьох вищих спеціалізованих навчальних закладів України та є першим, чиї ідеї підтримало Агентство міжнародного розвитку США.

«У конкурсі взяли участь понад 80 університетів України, – каже проректор з наукової роботи Прикарпатського університету Ігор Миронюк. – У фінал увійшли лише чотири. Ми виграли та отримали на фінансування науково-освітнього центру 600 тисяч доларів. Ця сума розподілена на три роки. Наш центр веде прикладні дослідження у галузі застосування нанотехнологій та наноматеріалів».

Отже, прикарпатські науковці винайшли нові матеріали, які стануть основою для цих суперконденсаторів. Виявляється, нанопористий вуглець можна виробляти з органічних речовин – кокосу чи кісток фруктів. Винайдена речовина має величезну енергомістку властивість. Наприклад, батарея розміром з мобільний телефон може заводити двигуни автомобілів. До речі, винаходом вже зацікавилися китайські та корейські науковці. А нещодавно колег з івано-франківського науково-освітнього центру відвідала делегація з Техаського університету (Даллас, США).

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.