Соціум

Надихнути і діяти. У Франківську Ukrainian Action Forum зібрав лідерів соціальних проєктів та бізнесу (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

24-26 травня у Франківську на базі Промприлад.Реновація пройшов Ukrainian Action Forum. Під час дискусійної панелі у суботу, 25 травня, відбулося обговорення суспільно важливих проєктів «Проєкти, що надихають». Спікерами були співзасновниця благодійного фонду SaveEd Анна Новосад, директорка центру Superhumans Ольга Руднєва, директор проєкту Промприлад.Реновація Юрій Филюк та автор і меценат проєкту “Радовель” Михайло Весельський. Модерувала дискусію директорка “Аспен інституту Київ” Юлія Тичківська, пише “Репортер”.

Ukrainian Action Forum, новини Івано-Франківська

На Ukrainian Action Forum в Івано-Франківську відбулися панельні дискусії та робочі зустрічі за участі лідерів соціальних проєктів, великого бізнесу, держави. Усі заходи програми були націлені на обговорення викликів у пріоритетних для держави сферах та шляхів їх подолання, обміні ідеями та досвідом. 

Співорганізатори Ukrainian Action Forum 2024: Аспен Інститут Київ, Промприлад, CEO Club Ukraine, Зелений Театр (Одеса) та Бізнес Асоціація Івано-Франківська.

“Аспен інститут” робить останнім часом акцент на те, аби нам як спільнотам, взаємодіяти, аби підсилювати один одного і ставати сильнішими, творити зміни в набагато більшому масштабі, ніж ми можемо, – говорить Юлія Тичківська.

Ukrainian Action Forum

Ідея і назва цього форуму співзвучна до одного з головних принципів з якими ми живемо, – каже Филюк. – Нам важливо діяти, продовжувати віднаходити  можливості і мотивацію діяти, інколи навіть всупереч. Для цього дуже важливо думати і рефлексувати разом. На цьому форумі зібралося багато людей з різних сфер і це нам дуже імпонує.

Під час панельної дискусії запрошені гості представили проєкти, які вони свого часу заснували і очолили.

SaveEd. Людині потрібна людина

Анна Новосад, співзасновниця благодійного фонду SaveEd розповідає, що нині, внаслідок російського вторгнення в Україні знищена кожна сьома школа. Мета її проєкту SaveEd –  повертати дітей до навчання офлайн.

Хай це буде відновлений будинок культури, на найближчі кілька років – це найкраще рішення. Для мене дуже цінно, що діти можуть побути разом в офлайні, бо людині в першу чергу потрібна людина, – говорить Новосад. – У нас є чітка місія і конкретні результати, коли в дітей не було нічого, а тепер є велика підземна школа.

Вже цієї середи зусиллями проєкту SaveEd планують відкрити найбільшу школу в Миколаєві, до якої у вересні піде 1300 дітей.

Мені дуже важливо будувати інституцію, яка працюватиме і без мене. Такі приклади як “Повернись живим” – це наша ідея. Я мрію, щоб ми могли пропонувати рішення у сфері освіти, не лише в Україні, а й за кордоном.

Superhumans. Не змінити, а підсилити

Директорка центру Superhumans Ольга Руднєва розповідає, що при створенні центру у неї не було ідеї замінити державу, лише підсилити її.

Наш обʼєкт коштує 21 млн доларів, але в нас не було мети зробити лікарню, ми робили центр. Ми навіть розробили запах, аби в нас не пахло лікарнею. Люди разом з нами вдруге в житті вчаться ходити. Що може бути крутіше? Ми хочемо бути корисними державі і це мінімум, який можемо зробити – говорить Ольга Руднєва.

І на цьому проєкт не зупиняється. Вже нині Ольга будує аналогічні центри в Одесі, Дніпрі. Каже, коли все починалося, в її команді було пʼять людей. Першими в проєкт повірили перша леді та міністр охорони здоровʼя. Нині в команді – 220 людей.

Ми даємо круті умови праці, будь-яке навчання і в нашій команді люди можуть долучитися до сенсовної роботи в час війни. Ми мотивуємо тим, що робимо. Наша команда бачить результат роботи, вони постійно удосконалюються і бачать результати. Якщо рік тому ми їздили вчитися, то тепер їздять до нас, – розповідає Руднєва.

Ольга Руднєва додає, що якщо з‘являється ідея, за неї треба братися, шукати партнерства та втілювати задумане.

Ідеї можуть бути крутими, правильні люди приведуть вас в правильні місця. Партнерства можуть посунути гори. Знайдіть правильних партнерів, які допоможуть вам рухатися, – говорить вона.

Promprylad. Коли все не дарма

Юрій Филюк розповідає. що на сьогодні Promprylad  обʼєднав понад 1700 інвесторів і 1000 інституційних партнерів.

Нам потрібно вести паралельно вести тактичні і стратегічні процеси, якщо хочемо розвивати країну. Цим і продовжуємо займатися. Зараз нема часу, який можна втрачати. Є люди, які поряд з тобою теж починають бігти. І дуже важливою є ідея, коли ти розумієш, що все не дарма. Паралельно ми вчимося вибудовувати процеси і переходити в спринт, бо довго так бігти – складно.

Тим, хто прагне розпочати і розвинути власний проєкт, Филюк радить виходити в ширше коло, ділитися ідеєю.

Часто ми перечікуємо з ідеєєю, поки вагаємося. Якщо ж нею ділитися, можна знайти союзників.

Радовель. Бери і роби

Михайло Весельський меценат проєкту “Радовель” розповідає, що ще після Майдану 2014 року прагнув втілювати зміни. Врешті вирішив змінити рідне село в Житомирській області. Каже, станом на сьогодні інвестував близько 450 мільйонів у проєкт “Радовель”. 

Нині в селі є сучасний ліцей і лікарня. Також Весельський роздає місцевим мешканцям гранти на вирощування городини у теплицях, аби вони згодом могли заробляти на її продажі.

Бери і роби, а дорогою знайди знаходяться рішення, люди. Бо, як кажуть, під лежачий камінь вода не тече, – говорить Весельський.

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.