Соціум

На Тлумаччині запровадили карантин через кукурудзяного жука

Google+PinterestLinkedInTumblr
На Прикарпатті в посівах кукурудзи виявили шкідника – західного кукурудзяного жука.

Жука виявили за допомогою феромонних пасток на території орендованих земель філією ПРАТ “Зернопродукт МХП”, “Перспектив” у селі Ісаків Тлумацького району, пише Репортер з посиланням на сайт Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Західний кукурудзяний жук – регульований шкідливий організм обмежено поширений в Україні. Недостача врожаю на заражених шкідником полях може сягати 60%. Небезпечними є як дорослі особини, так і личинки. Рослини пошкоджені личинками жовтіють, відстають у розвитку, в’януть, а нерідко – гинуть. Жуки живляться пилком, маточковими стовпчиками, незрілими зернами, листям кукурудзи.

Також шкідника виявили на території орендованих земель ТОВ ВТФ “Угринів” в селі Угринів Тисменицького району. На всіх ділянках (27,27 га і 40 га) запровадили карантинний режим.

На ділянках проводитимуть різні заходи безпеки. Зокрема, дотримання сівозміни (висівати кукурудзу на одному і тому ж полі можна лише раз на 3 роки), обробка рослин пестицидами, заборона вивезення заражених карантинним організмом рослин та рослинних залишків з карантинної зони.

Крім того, Розпорядженням Тисменицької районної державної адміністрації від 25 серпня 2020 року № 231, на основі подання фітосанітарного інспектора, за результатами фітосанітарного моніторингу посівів кукурудзи, скасували карантинний режим на західного кукурудзяного жука в селі Добровляни на площі 150 га та в селі Узин на площі 200 га.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.